«

1 DIENA: VILNIUS – STAMBULAS (1550 km)
Skrydis į Stambulą. Pervežimas į viešbutį. Laisvas laikas. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA: STAMBULAS – ANKARA (455 km)
Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Stambulą, miestą, išsidėsčiusį dviejuose žemynuose, įkurtą graikų 667 m. pr. Kr. ir buvusį trijų galingų imperijų - Romos, Bizantijos ir Otomanų – sostine. Ekskursijos metu aplankomi šie objektai: Egiptietiškas obeliskas Hipodromo aikštėje; įspūdingoji Mėlynoji mečetė – klasikinis osmanų architektūros pavyzdys, vienintelė mečetė Stambule, turinti šešis minaretus; Topkapi rūmai – buvusi sultonų rezidencija, otomanų imperijos širdis nuo XV iki XIX a. Šiame milžiniškame komplekse – daugybė pastatų, kambarių, kiemelių, sodų, iš terasos atsiveria puikus vaizdas į Bosforo sąsiaurį. Dabar rūmuose įrengtas didžiulis muziejus, kuriame eksponuojamos keramikos, porceliano, ginklų, pranašo Mahometo relikvijų, brangakmenių, juvelyrinių dirbinių ir kitos vertingos kolekcijos. Vėliai aplankoma požeminė Jerebatan vandens saugykla, aprūpindavusi didelį miestą vandeniu ilgus amžius. Išvykimas į Turkijos sostinę – Ankarą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA: ANKARA – HATUŠAS (200 km) – KAPADOKIJA (240 km)
Pusryčiai. Pradedama pažintis su dabartine Turkijos sostine – Ankara. Aplankomas didžiulis pirmojo Turkijos prezidento – M.K. Atatiurko muziejus, kuriame susipažinsite su Turkijos Respublikos kūrimusi, kariniais konfliktais ir kt. Čia taip pat eksponuojama unikali Atatiurko automobilių kolekcija. Aplankomas *Anatolijos Civilizacijų muziejus, žymus unikaliais istoriniais eksponatais bei gausia hetitų civilizacijos kolekcija, kurie klestėjo šiame regione apie 2000 m. pr. Kr. Pasivaikščiojimas Ankaros tvirtovės sienomis. Išvykimas į Bogazkale rajone esančias unikalias **Hatušo miesto liekanas, kuris buvo Hetitų imperijos sostinė. Dabar šis miestas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Didžiausias archeologinis atradimas Hatuše - hetitų karališkasis archyvas, parašytas dantiraščiu ant molinių plytelių. Aplankoma išlikusi hetitų religinių apeigų uola – Jazilikaja. Ši įvairiais ornamentais ir religiniais motyvais išraižyta uola išliko nuo 1500 m. pr. Kr. ir laikoma viena iš seniausių viendievystės pradžios vietų pasaulyje. Išvykimas į Kapadokiją - vieną iš įspūdingiausių Turkijos regionų, garsėjančiu išskirtiniu kraštovaizdžiu, buvusią senosios hetitų imperijos širdimi. Čia kasmet atvyksta apie 2 mln. turistų iš viso pasaulio. Pageidaujantiems unikalus *dervišų šokis, kuris turi labai senas tradicijas ir siekia XIII a. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA: KAPADOKIJA
Pusryčiai. Visa diena skirta pažinčiai su Kapadokija – jos unikalia gamta ir išskirtiniu žmogaus prisitaikymu gyventi čia. Aplankomas Kaymaklio požeminis miestas su daugiaaukščiais tunelių labirintais, gyvenamaisiais namais, koplyčiomis, kapinėmis, šviesos ir vėdinimo angomis. Išvykimas į muziejų po atviru dangumi – Gioreme, kur uolose sukurti unikalaus atsiskyrėliško gyvenimo liudininkai – IX-XIII a. bizantiškos cerkvės, koplyčios ir vienuolynai puošti viduramžių epochos freskomis. Sustojimai pasigrožėti kerinčiais Kapadokijos vaizdais. Atvykimas į Avaną – keramikos meistrų miestą, kur stebėsime kaip kuriami unikalūs keramikos dirbiniai, galėsite prisidėti prie jų gamybos. Vakarienė. Pageidaujantiems *Turkiška naktis. Nakvynė viešbutyje.

5 DIENA: KAPADOKIJA – KONIJA (225 km) – PAMUKALĖ (405 km)
Pusryčiai. Išvykimas į Koniją – vieną iš seniausių Turkijos gyvenviečių. Aplankomas Mevlanos religinis kompleksas. Šiame senoviniame vienuolyne prieglobstį randa – vienuoliai, poetai ir filosofai. Šis Mevlanos Rumi įkurtas vienuolynas yra sufizmo religijos centras, o šios religijos išpažintojas vadinamas sufijumi arba dervišu. Ši islamo asketinė atšaka kai kuriose šalyse ir regionuose yra paskelbta erezija. Išvykimas į Pamukalę, garsią savo karštųjų šaltinių suformuotomis įspūdingomis karstinėmis terasomis. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

6 DIENA: PAMUKALĖ – EFESAS (185 km) – KUŠADASIS (10 km)
Pusryčiai. Aplankomas antikinis mineralinių vandenų kurortas – Hieropolis, kurį buvo labai pamėgę turtingi romėnai. Miestas buvo sugriautas galingo žemės drebėjimo. Tačiau iki šių dienų yra išlikę: romėnų amfiteatras, Domiciano arka, nekropolis. Pasivaikščiojimas unikaliomis Pamukalės karštųjų versmių suformuotomis terasomis. Pageidaujantiems *maudynės Kleopatros mineralinių vandenų baseine. Išvykimas į Efesą – didžiausią ir geriausiai išlikusį antikinį miestą, kuriame stovi vieno iš septynių pasaulio stebuklų - Artemidės šventyklos likučiai. Aplankomi šie objektai: viena iš žymiausių antikos laikų -  Celso biblioteka, Agora, Hadriano šventykla, VI a. Šv.Jono bazilika, Šv.Mergelės Marijos namas, kur ji praleido paskutinius gyvenimo metus. Išvykimas prie Egėjo jūros easntį kurortą – Kušadasį. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

7 DIENA: KUŠADASIS – PERGAMAS (195 km) – AYVALIKAS (65 km)
Pusryčiai. Išvykimas į Pergamo miestą – buvusį antikinės Pergamo karalystės sostinę, kurio pavadinimas kildinamas iš žodžio „pergamentas“. Ekskursijos metu aplankomi: antikinės bibliotekos griuvėsiai, kurioje pirmą kartą pasaulyje atsirado knygos dabartiniame jų pavidale, iš balto marmuro pastatytos imperatoriaus Trajano šventyklos liekanos, Dzeuso šventyklos altorius, įspūdingame kalno šlaite esantis romėnų teatras, talpinęs 10000 žiūrovų. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

8 DIENA: AYVALIKAS – TROJA (145 km) – STAMBULAS (340 km)
Pusryčiai. Išvykimas į legendinę Troją. Legendinis Trojos karas - tai vienas iš svarbiausių įvykių senovės Graikijos mitologijoje, trukęs 12 metų. Po šio karo XIII a. pr. Kr. miestas buvo sugriautas. Pasivaikščiojimas legendinio miesto gatvelėmis. Apžvalga išlikusių gynybinės sienos likučių, kelių šventyklų ir namų liekanų, romėnų amfiteatro, Trojos arklio kopijos. Prieš Jus atsivers didžiulė lyguma, kurioje vyko pagrindiniai mūšio įvykiai bei įžymioji Achilo ir Hektoro kova. Išvykimas į Čenakalę. Kėlimasis per Dardanelų sąsiaurį, jungiantį Marmuro ir Egėjo jūras ir skiriantį Balkanų ir Mažosios Azijos pusiasalius. Kelionė į Stambulą. Laisvas laikas. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

9 DIENA: STAMBULAS – VILNIUS (1550 km)
Pusryčiai. Laisvas laikas. Pervežimas į Stambulo oro uostą. Skrydis į Lietuvą.


Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
• pervežimas: Atatiurko oro uostas – viešbutis – Atatiurko oro uostas (atskrendant/išskrendant tarp 11.00 - 18.00 val.),
• 8 nakvynės 3–4* viešbučiuose su pusryčiais ir vakarienėmis,
• kelionė komfortišku autobusu/mikroautobusu Turkijoje,
• rusakalbio kelionės vadovo paslaugos,
• ekskursijos pagal programą.

PASTABOS:
• skrydžio bilietai į Stambulą - už papildomą mokestį: nuo 700 LTL (203 EU),
• už (*) pažymėtus objektus mokama papildomai (apie 90 EUR),
(**) žiemos sezono metu (10.15 – 03.15) ekskursija į Hatušo miestą keičiama apsilankymu Šv.Jono cerkvėje Efese,
• ekskursinių objektų lankymo tvarka gali keistis,
• gėrimai vakarienių metu - už papildomą mokestį,
• medicininių išlaidų draudimas - už papildomą mokestį,
• vykstama su rusakalbe grupe.

Galima užsisakyti papildomas nakvynes Stambule.