«

1 DIENA: VILNIUS – MASKVA (800 KM)
Kelionė: Vilnius – Maskva. Savarankiškas atvykimas į viešbutį. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA: MASKVA – SERGIJEV POSAD (80 KM) – PERESLAVL-ZALESSKIJ (65 KM)
Pusryčiai. Anksti ryte, savarankiškas atvykimas į „Leningrado“ traukinių stotį. Susitikimas su grupe. Išvykimas į Sergijev Posad. Pasivaikščiojimas po Šventosios Trejybės-Sergijevo Lavrą, 1337 m. įkurtą Sergijaus Radonežskio. Aplankomi Uspenskio ir Trejybės soborai. Pietūs. Išvykimas į Pereslavl-Zalesskij. Atvykus  trumpa ekskursija: Raudonoji aikšė, Priobraženskio soboras, Nikolajaus vienuolynas, gražios panoramos į Pleščejevo ežerą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA: PERESLAVL-ZALESSKIJ – ROSTOVAS (65 KM) – JAROSLAVLIS (60 KM) – KOSTROMA (85 KM)
Pusryčiai. Išvykimas į Rostovą, miestą minimą dar nuo 862 m. Ekskursija po Rostovo kremlių: pasivaikščiojimas tvirtovės sienomis ilgus amžius saugojusiomis šį didingą miestą, emalio dirbinių muziejus. Išvykimas į Jaroslavlį. Ekskursiją po vieną iš seniausių Rusijos miestų, įkurtą kunigaikščio Jaroslavo Išmintingojo: Spaso-Priobraženskio vyrų vienuolynas, Mitropoličio dvaras su jame esančiu ikonų muziejumi, Volgos ir Kotorosli upių santakos krante pastatytas paminklas Jaroslavlio 1000-mečiui. Išvykimas į Kostromą. Įsikūrimas viešbutyje. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA: KOSTROMA – IVANOVAS (105 KM) – VLADIMIRAS (115 KM)
Pusryčiai. Ekskursija po senovinį Kostromos miestą, įkurtą didžiosios Volgos pakrantėse: Ipatijaus vienuolynas su šv. Trejybės soboru – suvaidinęs svarbų vaidmenį rusų tautos istorijoje, jį labai mėgo Rusijos carai, Bogojevlenskio soboras-seniausias akmeninės architektūros soboras Kostromoje ir jo moterų vienuolynas. Išvykimas į Ivanovo miestą, garsų revoliucine istorija ir pramone. Apžvalginė ekskursija po miestą aplankant „Sitca“ muziejus, kuriame susipažįstama su pravoslavų religiniu menu, tekstilės istorija, tautiniais kostiumais. Pietūs. Išvykimas į Vladimirą – miestą vadinamą „Auksinio Rusijos žiedo“ vartais, įtrauktą į UNESCO Pasaulio paveldo sarašą. Nakvynė viešbutyje.

5 DIENA: VLADIMIRAS – SUZDALĖ (36 KM) – VLADIMIRAS
Pusryčiai. Išvykimas į Suzdalę. Ekskursija po „miesta-muziejų“, rašytiniuose šaltiniuose minimą nuo 1024 m.: seniausia miesto dalis su Suzdalės kremliumi, kuris jau nuo XI a. buvo sutvirtintas – pylimais, rąstinėmis sienomis ir bokšteliais. Kremliaus teritorijoje grožimasi XI a. Kristaus gimimo soboru, kunigaikščių rūmais. Toliau aplankomas Spaso-Evfimijaus vienuolynas įsikūręs Kamenka upės pakrantėje, kuriame pasivaikščiojama po XVI a. įkurtą Spaso-Priobraženskio soborą, jo varpų skambesys jus perkels į gilius viduramžius. Medinės architektūros muziejus. Ekskursija į Kidekša kaimelį, kurio pavadinimas išlikęs nuo finougrų laikų ir reiškia „akmenuota upė“. Čia apžiūrimas XII a. architektūrinis ansamblis, Boriso ir Glebo cerkvė, kurioje išlikę  XII a. freskos. Pietūs. Stebimas slaviškas folklorinis pasirodymas.  Sugrįžimas į Vladimirą. Nakvynė viešbutyje.

6 DIENA: VLADIMIRAS – BOGOLIUBOVAS (10 KM) – MASKVA (190 KM)
Pusryčiai. Išvykimas į Bogoliubovą, įkurtą tolimame XII a. Aplankomas Bogoliubovo vienuolynas, kuriame ankščiau buvo kunigaikščio Andrejaus Bogoliubovo rezidencija. Aplankoma vaizdingoje vietoje baltuojanti – „Pokrov na Nerli“ cerkvė. Sugrįžus į Vladimirą - apžvalginė ekskursiją po Senosios Rusijos sostinę: Uspenskio soboras - išpuoštas nuostabiomis A.Rubliovo freskomis, Dmitrijaus soboras, XII a. statyti Aukso vartai, liaudies amatų muziejus su lako miniatūrų, krištolo ir stiklo gaminių kolekcijomis. Pietūs. Išvykimas į Maskvą. Atsisveikinimas su grupe. Savarankiškas atvykimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

7 DIENA: MASKVA – VILNIUS (800 KM)
Pusryčiai. Pagal galimybę, savarankiškai Maskvoje aplankoma - Raudonoji aikštė, atstatytieji Vasilijaus Palaimintojo, nežinomojo kareivio kapas, Lenino mauzoliejus, Kremlius. Savarankiškas išvykimas į oro uostą ar traukinių stotį. Kelionė: Maskva – Vilnius.


Į kelionės kainą įskaičiuota:
•  6 nakvynės viešbučiuose,
•  maitinimas: 6 pusryčiai, 4 pietūs, 2 vakarienės,
•  transporto paslaugos pagal programą,
•  rusakalbio kelionės vadovo paslaugos,
•  ekskursinė programa ir bilietai į muziejus.

Pastabos:
•  kelionė: Vilnius – Maskva – Vilnius – už papildomą mokestį,
•  pervežimai prieš ir po pažintinės programos – už papildomą mokestį,
•  Rusijos viza – už papildomą mokestį,

•  už registraciją Rusijoje mokama papildomai – 100 lt (asmeniui),
•  ekskursinių objektų lankymo tvarka ar objektai gali keistis,
•  vykstama su rusakalbe grupe.

Kelionės kaina gali keistis pasikeitus Rusijos rublio ir lito santykiui.