«

BELGRADAS – SKOPJĖ – OLIMPINĖ RIVJERA – OLIMPO KALNAS – DIONAS – LITOHORAS - METEORŲ VIENUOLYNAI - TESALONIKAI – SOFIJA- SEGEDAS

Kelionės programa

 1 DIENA. Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją su trumpais sustojimais poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Vengriją, Serbiją su trumpais sustojimais poilsiui. Atvykimas į Serbijos sostinę Belgradą. Ekskursija Belgrade autobusu ir pėsčiomis: Šv.Savos cerkvė – monumentaliausias Belgrado pastatas ir didžiausia ortodoksų šventykla Balkanuose, viena iš dešimties didžiausių pasaulio bažnyčių, skirta pagrindiniam Serbijos šventajam ir globėjui, Rotušė ir Parlamento rūmai, Respublikos aikštė su Nacionalinio teatro rūmais ir nacionaliniu muziejumi, Kalemegdano parkas su Belgrado tvirtovės liekanomis. Laisvas laikas kunigaikščio Mihailo pėsčiųjų alėjoje. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Serbiją, Makedoniją. Atvykimas į Skopje. Ekskursija mieste. Skopjė – didžiausias ir svarbiausias Makedonijos miestas, įkurtas dar III a.pr.Kr., svarbus religinis ir prekybos kelių centras, todėl nuolat einantis iš rankų į rankas. Tą liudija romėniškos archeologinės radimvietės, Bizantijos laikų šventyklos ir ryškiausią ženklą palikusi turkų osmanų valdymo era. Šiandienos Skopjė - namai daugeliui skirtingiausių tautybių:čia sugyvena makedonai, albanai, turkai, čigonai romai, serbai, bosniakai ir kt. XIVa.Skopjės - tuometinės Serbijos sostinės palikimas - Kale tvirtovės, pastatytos Bizantijos imperatoriaus Justiniano (gimusio greta Skopjė) panorama, garsusis VI a. Akmeninis tiltas, išpuoštas Sultono Mehmedo XVa., jungiantis pagrindinę miesto Makedonijos aikštę ir senąjį turgų, stačiatikių cerkvės, osmanų imperijos laikų mečetės ir prekybiniai kvartalai (bedesten-rytietiški turgūs, kuriuose prekiauta brangiaisiais akmenimis, kilimais, šilku ir kitomis prabangos prekėmis), senosios XV a.pirtys, kuriose įrengtos modernaus meno galerijos, XVII a. laikrodžio bokštas, Mustafa Pasha (pastatyta 1492m.) arba Sultono Murato – didžiausios mečetės (pastatyta 1436 m.) lankymas (pagal galimybę). Išvykimas į Graikiją. Vakare atvykimas į Olimpinę Rivjerą. Nakvynė pensionuose, viešbučiuose.

4-9 DIENOS. Poilsis prie Viduržemio jūros Graikijoje. Olimpinė Rivjera - Homero, Herodoto poemose apdainuotas dievų, mūzų ir herojų kraštas, užimantis pietrytinę vakarinės Makedonijos dalį. Tai Egėjo jūros pakrantė, nusidriekusi į pietus nuo Salonikų. Nuostabūs smėlėti paplūdimiai, skaidrus jūros vanduo ir dieviškoji aura, pasiekianti mus nuo legendomis apipinto Olimpo kalno viršūnės, nuo kurios atsiveria kerinčio grožio vaizdai. Čia susilieja smaragdinės jūros žavesys ir žydinčių alyvmedžių aromatas. Jo papėdėje įsikūrusi Olimpinė Rivjera. Čia sukurta tobula turizmo infrastruktūra, yra daug tavernų, siūlančių gausybę nacionalinės virtuvės patiekalų bei gėrimų, muzika ir šokiai geriausiai atskleidžia graikų charakterį, jų papročius, būdą.

Jūsų pažinčiai su egzotiška šalimi dovanojame šias nemokamas ekskursijas:

Olimpo kalnas – Dionas. Olimpo kalnas - aukščiausia Graikijos vieta, šventa dvylikos antikos dievų mitinė buveinė. Kerinčio grožio vaizdai, nuostabi Egėjo jūros panorama ir ypatinga atmosfera, supanti šią vietovę, padeda suprasti, kodėl dievai išsirinko būtent šią vietą. Legendinio kalno papėdėje išsidėstęs antikos miestas Dionas, kuriame kadaise buvo garbinamas Dzeusas ir kiti Olimpo dievai, aukojamos aukos, aikštėse vykdavo debatai ir miestelėnų susirinkimai, teatro spektakliai ir azartiški sporto renginiai. Daug amžių miestas klestėjo ir gyveno darnoje ir vienybėje su dievais. Čia Olimpo dievų užtarimo ir palaiminimo prašė ir Aleksandras Didysis prieš savo kariuomenės žygį į rytus. Šiandien Dione galima pamatyti įvairių laikotarpių pastatų liekanas: Izidės, Artemidės šventyklų, graikų ir romėnų amfiteatrų, romėnų pirčių, ankstyvosios krikščionybės bazilikos, įvairių visuomeninių pastatų. Sustojimai: Litohoro kaimelyje Olimpo kalno papėdėje - Olimpo kalno panorama, Termopiluose prie karštųjų šaltinių ir Leonido paminklo.

Dienos išvyka į Meteorų vienuolynų kompleksą. Meteorų vienuolynai – tai vieta, kurią patys graikai laiko aštuntuoju pasaulio stebuklu. Važiuojant keliu nuo Trikalos Kalambakos link, lygumoje tarsi iš niekur išnyra grupė masyvių smiltainio uolų. Uolų viršūnėse, kvapą gniaužiančiame aukštyje, stovi Meteorų (išvertus iš graikų kalbos – „Sklendžiantys ore“) vienuolynai. Iki šiol lieka mįslė, kaip tokioje vietoje buvo pastatyti šie statiniai (seniausias iš jų –XIVa.). Ekskursija po unikalų dvasinio gyvenimo centrą – Meteorų vienuolynus. Didžiojo Meteorono, Šv.Varlamo ir Šv.Stepono vienuolynų lankymas. Įspūdingos uolos, puikūs panoraminiai vaizdai, Kretos ir Makedonijos mokyklų meistrų freskos, pažintis su vienuolių gyvenimu ir buitimi. Lankymasis bizantiškų ikonų dirbtuvėje: galimybė susipažinti su meistrų darbu ir įsigyti jų kūrinių.

Išvyka į Tesalonikus. Tesalonikai – kultūrų kryžkelė, buvęs antras pagal dydį Bizantijos imperijos, o dabar - modernios Graikijos miestas. Tesalonikai įkurti 315 m.pr.Kr. ir pavadinti Aleksandro Makedoniečio sesers Tesalonikės vardu. Ekskursija po miestą: romėnų forumas, Šv. Demetrijaus bazilika, menanti ankstyvosios krikščionybės laikus, Šv.Jurgio rotonda, Šv.Sofijos šventyklos, imperatoriaus Galerijaus arka ir rūmų liekanos, miesto simbolis - Baltasis bokštas, Filipo II ir Aleksandro Makedoniečio paminklai. Miesto ir įlankos panorama nuo Termų įlankos krantinės.

Poilsis prie Viduržemio jūros arba ekskursijos už papildomą mokestį:

Iškyla laivu Olimpinės rivjeros pakrante.

Graikiškas vakaras tavernoje.

Išvyka į Atėnus

10 DIENA. Kelionė per Graikiją, Bulgariją. Atvykimas į Bulgarijos sostinę Sofiją. Ekskursija Sofijoje - tai miestas, įkurtas senųjų trakų genčių dar VII a.pr.Kr., menantis keltų ir juos užkariavusių romėnų laikus (Serdica), viduramžių Bulgarijos karalystės prekybinio centro svarbą ir ištvermę turkų osmanų okupacijos metais. 927 m. pripažinta Bulgarijos ortodoksų cerkvė tapo ankstyviausia pasaulyje slavų stačiatikių cerkve: Šv.Aleksandro Nevskio katedra (lankymasis viduje), Šv.Sofijos soboras, Šv.Sinodo rūmai, caro Aleksandro III paminklas (rekonstruojamas), buvę Karalių rūmai, Nacionalinis teatras, Prezidentūros rūmai, Šv.Sofijos paminklas, Šv.Jurgio rotonda, Banya Bashu mečetė. Sofija tapo Bulgarijos sostine tik 1879m. po turkų osmanų pasitraukimo iš Europos, todėl šiame mieste sumišusios dvi skirtingos kultūros ir religijos sukuria savitą Europos tilto tarp Rytų ir Vakarų atmosferą. Nakvynė viešbutyje.

11 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Serbiją, Vengriją su trumpais sustojimais poilsiui. Esant galimybei sustojimas Segede, įsikūrusiame Tisos ir Maros upių santakoje. Trumpa pažintis su miestu: Kupolo aikštė, savo dydžiu prilygstanti Šv. Morkaus aikštei Venecijoje, Vyskupų rūmai ir neoromaninio stiliaus Katedra, dar vadinama Įžadų bažnyčia. Nakvynė viešbutyje.

12 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 6000 km.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė autobusu (WC, karštas vanduo, garso-vaizdo aparatūra), 4 tarpinės nakvynės viešbučiuose su pusryčiais, 7 nakvynės Olimpinėje rivjeroje privačiuose pensionuose su pasirinktu maitinimu, kelionės vadovo paslaugos, ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Medicininių išlaidų draudimas užsienyje; bilietai į mokamus objektus; papildomos ekskursijos, papildomos paslaugos.

MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 20 EUR. Priemoka už vienvietį kambarį nuo 700 Lt. (esant galimybei užsakyti).

Papildoma informacija

Galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Dokumetas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Daugelis valstybių reikalauja, kad turisto asmens dokumetas galiotų ne trumpiau kaip 3 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos. Vykstant į kelionę rekomenduojama turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse.Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d.iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdama į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda.

Turėti valiutos tų šalių, per kurias vykstama. Turėti maudymosi kostiumėlius ir rankšluosčius, patogią avalynę ir aprangą.