«

BUDAPEŠTAS - PLITVICĖS NACIONALINIS PARKAS – MAKARSKA RIVERA - DUBROVNIKAS – TROGIRAS–  SPLITAS - ZADARAS – ZAGREBAS – KROKUVA

 

Kelionės programa

1 DIENA. Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją su trumpais sustojimais poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Vengriją. Atvykimas į (*) Budapeštą. Apžvalginė ekskursija pėsčiomis ir autobusu po miestą: Budos pilies ansamblis su barokine Šv.Trejybės kolona, gotikine Dievo Motinos bažnyčia, kurioje vykdavo karūnavimo ir karalių vedybų ceremonijos, Pešto panorama nuo neoromaninės tvirtovės - Žvejų bastiono. XIV a. statyti Karalių rūmai. Peštas: neogotikiniai Parlamento rūmai, neorenesansinė Šv.Stepono katedra – bazilika, Operos ir baleto teatras. Išvykimas iš Budapešto. Atvykimas į Kroatiją. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA. Pusryčiai. Išvykimas į garsų visoje Europoje Plitvicės ežerų nacionalinį parką, įtrauktą į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Kelionė pėsčiomis, traukinuku ir laiveliu po krioklių, ežerų, miškų ir paukščių pasaulį. Daugybė upelių ir krioklių čia jungia vienas šalia kito įvairiame aukštyje išsidėsčiusius 16 krištolo skaidrumo ežerų. Natūraliai susiformavęs unikalus gamtovaizdis, gausi ir įvairi augalija, turtinga kontrastingų spalvų gama padovanos ramybės ir harmonijos pojūtį.

Išvykimas prie nepakartojamo grožio Adrijos jūros pakrantės vadinamos Makarska Rivjera. Apgyvendinimas ir nakvynė privačiame sektoriuje Makarskos kurorte.

4-9 DIENOS. Poilsis prie Adrijos jūros. Mėgausitės stebinančiai skaidria žydra jūra ir skaisčios saulės spinduliais, klausysitės tik naktį nurimstančių cikadų ir kvėpuosite pušų ir levandų aromatu dvelkiančiu tyru kalnų oru.

Jūsų pažinčiai su egzotiška šalimi – dovanojame:

1. Pažintinę ekskursiją po Makarskos kurortą: uosto promenada su vešlių palmių alėja. Miesto centras – Kačičiaus aikštė, nuo kurios prasideda vaizdingų gatvelių labirintas. XVIII a. Šv. Morkaus bažnyčia, šalia kurios šurmuliuoja turgus. Pranciškonų vienuolynas su turtingiausiu pasaulyje kriauklių rinkiniu. Vakare siūlome aplankyti Vepric šventavietę - kroatiškąjį Lurdą – Šv.Mergelės Marijos apsireiškimo vietą. Sutemus čia sužimba šimtai žvakučių, sustiprinančių ramų šios vietos didingumą.

2. Dienos išvyką įlegendinį miestą – tvirtovę (*) Dubrovniką, savo grožiu stebinantį net daug mačiusį keliautoją. Jo senamiestis apjuostas pylimais ir dviejų kilometrų ilgio įspūdingo pločio ir aukščio siena, nuo kurios atsiveria jaukus ir tuo pačiu didingas viso miesto vaizdas. Siaurutės miesto gatvelės nuves prie didingų Sponzos ir Kunigaikščio rūmų su miesto globėjo Šv. Blažiejaus bažnyčia, Katedros su Ticiano Mergelės Marijos dangun ėmimo paveikslu ir eksponatais turtingų muziejų. Dubrovnikas – tikras architektūros šedevras, dėl išskirtinio savo grožio įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Sakoma, kad pasaulyje su Dobrovniku gali lygintis nebent Venecija ir Amsterdamas. P.S.Šios išvykos metu turėkite LR piliečio pasą.

3. Išvyką į (*) Trogirą Splitą. Trogiras - tipiškas viduramžių miestelis, tačiau neįprastas tuo, kad įsikūręs salelėje, o su sausuma sujungtas tik nedideliu tiltuku. Kartais dėl šios priežasties Trogiras vadinamas „Venecijos miniatiūra“. Matysite Šv.Lauryno katedrą – vieną iš Dalmatijos meno viršūnių, XIV-XV a. rotušę, renesansinius Žemyno vartus, gotikinius Čipiko rūmus. Splitas – svarbiausias ir bene judriausias Dalmatijos miestas, vienas aktyviausių Dalmatijos uostų. Taip pat tai ir didelis prekybinis bei kultūrinis centras.Pažintinė ekskursija:antikiniai Romos imperatoriaus Deokleciano rūmai su Aukso, Sidabro, Vario ir Geležies vartais, Kolonada, imperatoriaus mauzoliejus - dabartinė katedra, baptisterija – buvusi Jupiterio šventykla, Tautos aikštė su XV a. rotuše.

4. Papildomai siūlomos išvykos laivais į gausybę Adrijoje išsibarsčiusių salų, saulės palydėjimas Biokovo kalnuose, raftingas, vandens pramogos, smagūs vakarai diskotekose, kavinėse, restoranuose (žr. mokamų ekskursijų aprašą).

10 DIENA. Poilsis prie jūros. Ryte išvykimas iš Makarskos Rivjeros. Dovanojame dar dvi ekskursijas po įspūdingus Kroatijos miestus: Zadarą ir Zagrebą. Zadaras – vienas didžiausių Dalmatijos regiono ir seniausių visos Kroatijos miestų, skaičiuojantis trečiąjį savo gyvavimo istorijos tūkstantmetį. Mieste išlikę romėnų forumo griuvėsiai, įspūdinga IX šimtmetyje pastatyta Šv.Donato bažnyčia. Zadaras – tai ir kultūrinis Kroatijos centras. Būtent čia buvo atidaryta pirmoji valstybinė mokykla, išleistas pirmasis laikraštis kroatų kalba, o 1396m. įsteigtas pirmasis Kroatijos universitetas. Trumpa pažintis su Zagrebu - Kroatijos sostine. Istorinis miesto centras – Kaptolas ir Gradecas. Katedra, Kruvinasis tiltas, Akmeniniai vartai su stebuklinguoju šv. Mergelės Marijos paveikslu, šv. Morkaus bažnyčia (XIIIa.). Žemutinio miesto centras - J. Jelačičiaus aikštė. Kelionė per Kroatiją. Nakvynė viešbutyje.

11 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Vengriją, Slovakiją, Lenkiją. Atvykimas į Krokuvą. Vakaro ekskursija po karalių miestą: Vavelio kalva, kurią puošia Lenkijos ir Lietuvos valdovų rezidencija, Krokuvos senamiestis: paminklas Žalgirio mūšio 500-osioms metinėms,Barbakanas (artilerijos bastionas), centriniai senojo miesto vartai, Floriono gatvė, Centrinė turgaus aikštė, Šv.Marijos bažnyčia, Sukenicai –senovinė prekyvietė. Nakvynė viešbutyje.

11 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją su trumpais sustojimais poilsiui. Vakare grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 4500 km

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė autobusu (WC, karštas vanduo, garso-vaizdo aparatūra), 4 tarpinės nakvynės su pusryčiais viešbučiuose, 7 nakvynės privačiame sektoriuje: kambariuose su patogumais, studijose, apartamentuose su pasirinktu maitinimu, kelių, ekologiniai mokesčiai, kelionės vadovo paslaugos, ekskursinė programa, nemokamos ekskursijos Zagrebe, Makarskoje, išvykos į Plitvicės nacionalinį parką (už bilietą į parką mokama papildomai), (*) Dubrovniką, (*) Trogirą ir Splitą, Zadarą, kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, bilietai į mokamus objektus   ~25 EUR, papildomos mokamos  ekskursijos (žr. ekskursijų ir pramogų  aprašą), (*) mokestis už vietinių gidų paslaugas (Budapešte, Dubrovnike, Trogire-Splite, kurorto mokestis (suaugusiems – 24 Lt, jaunimui nuo 12 iki 18 m. – 12 Lt, vaikams iki 12 metų – nemokamai).

Papildoma informacija

Galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Asmens tapatybės kortelė tinka tik tuo atveju, jei nevykstama į Dubrovniką ir Bosniją-Hercegoviną. Pasas / asmens tapatybės kortelė, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Daugelis valstybių reikalauja, kad turisto pasas / asmens tapatybės kortelė galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

Vykstant į kelionę rekomenduojama turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Vykstant į šią kelionę negalioja Europos sveikatos draudimo kortelė.

Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo eiliškumas ir bilietų kainos gali keistis.

Turėti valiutos tų šalių per kurias vykstama. Turėti maudymosi kostiumėlį, rankšluostį, aprangą ir avalynę tinkančią vaikščioti po kalnus.