«

GRACAS - TROGIRAS – SPLITAS – ŠIBENIKA– KRKA NACIONALINIS PARKAS - KORNATI SALŲ NACIONALINIS PARKAS –ZADARAS – DUBROVNIKAS - PAKLENICOS NACIONALINIS PARKAS– PLITVICĖS EŽERŲ NACIONALINIS PARKAS

Kelionės programa

1 DIENA. Labai anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Austriją. Atvykimas į Štirijos sostinę – Gracą, įsikūrusį abipus Mur upės. Ekskursija po miestą: gotikinė miesto katedra, Burgas – buvusi tvirtovė, dabar čia posėdžiauja Štirijos žemės vyriausybė, imperatoriaus Ferdinando II mauzoliejus, Arsenalas, Landhauzas – dabartiniai Štirijos žemės parlamento rūmai, parapijinė bažnyčia su Hitlerio ir Musolinio atvaizdais vitraže, Pilies kalnas – buvusi imperatoriaus rezidencija, varpinės ir laikrodžio bokštai. Išvykimas iš Graco. Kelionė per Slovėniją, Kroatiją. Vakare atvykimas į kurortą prie Adrijos jūros. Nakvynė privačiame sektoriuje.

3-6 DIENOS. Poilsis Adrijos jūros pakrantėje, žavingame džiaugsmo kupiname gamtos kampelyje. Dangaus ir jūros žydrynė, smaragdo ir pušų žaluma bei uolų pilkuma – tai vis pasikartojančios spalvos Cetrinės Kroatijos pakrantėje.

Jūsų pažinčiai su egzotišku kraštu siūlome šias nemokamas išvykas (susidarius ne mažesnei kaip 20 turistų grupei):

1. Trogiras, Splitas, Šibenikas, Krka nacionalinis parkas. Nacionaliniame (*) Krka parke nuostabaus grožio skaidraus vandens kriokliai įveikia daugiau nei 17 natūraliai susiformavusių terasų, išsidėsčiusių 400 m ilgio atkarpoje, upės vanduo čia krenta iš daugiau nei 37 m aukščio. Šie kriokliai laikomi gražiausiais kalcio karbonato kriokliais visoje Europoje. Krka nacionalinis parkas stebina ne tik vandens stebuklais, čia taipogi gyvena per 200 rūšių paukščių, o miškuose knibžda net 18 rūšių šikšnosparnių. Turėsite pakankamai laiko grožėtis nepaliesta gamta, maudytis gaivinančiame upės vandenyje ir ilsėtis citrinmedžių pavėsyje. (*) Trogiras - tipiškas viduramžių miestelis, tačiau neįprastas tuo, kad įsikūręs salelėje, o su sausuma sujungtas tik nedideliu tiltuku. Kartais dėl šios priežasties Trogiras vadinamas „Venecijos miniatiūra“. Matysite Šv.Lauryno katedrą – vieną iš Dalmatijos meno viršūnių, XIV-XV a. rotušę, renesansinius Žemyno vartus, gotikinius Čipiko rūmus. (*) Splitas – svarbiausias ir bene judriausias Dalmatijos miestas, vienas aktyviausių Dalmatijos uostų. Pažintinė ekskursija: antikiniai Romos imperatoriaus Deokleciano rūmai su Aukso, Sidabro, Vario ir Geležies vartais, Kolonada, imperatoriaus mauzoliejus - dabartinė katedra, baptisterija – buvusi Jupiterio šventykla, Tautos aikštė su XV a. rotuše. Kelionė vaizdinga automagistrale, žydros jūros ir kalnų panorama. Trumpas sustojimas Šibenike, garsėjančiame savo architektūra, nuostabiu senamiesčiu ir įstabia Šv.Jokūbo katedra. Grįžimas į kurortą. Nakvynė.

2. Išvyka į Velebito kalnus, Paklenicos nacionalinį parką. (*) Didžioji Paklenica – įspūdingiausias ir didžiausias parko kanjonas, kurio stačios sienos vietomis net 400 m iškilusios virš tako, vingiuojančio palei greta tekančią kalnų upę. Dėl stačių ir aukštų sienų šis kanjonas yra pamėgtas uolų laipiotojų, kurie čia laipioja įvairiausio sudėtingumo maršrutais. Pasivaikščiojimas vakarinės saulės nutviekstais kalnų takais. Jūsų laukia nepamirštama iškylos kulminacija – besikeičiančiomis spalvomis per kalnų viršūnes nuslystantis saulėlydis. Po to bus patiekta gardi naminė vakarienė: (*)„peka“ – mėsos ir daržovių karštas patiekalas, kepamas ant žarijų, vynas, vynuogių brendis. Grįžimas į kurortą. Nakvynė.

Poilsis prie Adrijos jūros arba išvykos už papildomą mokestį ( žr. ekskursijų ir pramogų apraša):

1. Išvyka laivu į Kornati salų nacionalinį parką. Pasak rašytojo Bernardo Shaw, paskutinę pasaulio tvėrimo dieną Dievas karūnavo savo darbą, sukurdamas Kornati salas iš ašarų ir žvaigždžių... Didžiausią salyną Adrijos jūroje – Kornati salų archipelagą – sudaro apie 150 didesnių ir mažesnių salų. Kroatai sako: „kaip metai turi daug dienų, taip ir Kornati turi daug salų“. Dieną praleiste pramogaudami laive, maudydamiesi jūroje, grožėdamiesi įspūdingu peizažu. Atvykimas į Zadarą ir trumpa pažintis su vienu didžiausių Dalmatijos regiono ir seniausiu visos Kroatijos miestu, skaičiuojančiu trečiąjį savo gyvavimo istorijos tūkstantmetį. Mieste išlikę romėnų forumo griuvėsiai, įspūdinga IX šimtmetyje pastatyta Šv.Donato bažnyčia, penkų šulinių aikštė... Esant galimybei pakrantėje klausysitės unikalių jūros vargonų. Grįžimas į kurortą. Nakvynė.

2. Dienos išvyką į legendinį miestą – tvirtovę Dubrovniką, savo grožiu stebinantį net daug mačiusį keliautoją. Jo senamiestis apjuostas pylimais ir dviejų kilometrų ilgio įspūdingo pločio ir aukščio siena, nuo kurios atsiveria jaukus ir tuo pačiu didingas viso miesto vaizdas. Siaurutės miesto gatvelės nuves prie didingų Sponzos ir Kunigaikščio rūmų su miesto globėjo Šv. Blažiejaus bažnyčia, Katedros su Ticiano Mergelės Marijos dangun ėmimo paveikslu ir eksponatais turtingų muziejų. Dubrovnikas – tikras architektūros šedevras, dėl išskirtinio savo grožio įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Sakoma, kad pasaulyje su Dobrovniku gali lygintis nebent Venecija ir Amsterdamas. P.S.Šios išvykos metu turėkite LR piliečio pasą.

3. Išvyka į Pago salą. 63 km ilgio Pago saloje yra dvi kalnų grandinės, kurios driekiasi lygiagrečiai pakrantei. Pietiniame salos gale skardžiai supa gilią įlanką su daugybe siaurų įlankėlių. Boros vėjo nugairintos salos kraštovaizdis primena mėnulio peizažą. Sala garsėja savo alyvmedžių giraitėmis ir kvapiosiomis žolelėmis, ypač šalavijais. Saliečiai užsiima alyvų aliejaus ir išskirtinio Žuticos vyno gamyba bei avininkyste. Pagas taip pat garsėja avies sūriu (paški sir), kuris pasižymi ypatingu skoniu dėl kvapiųjų žolelių, augančių ganyklose. Sūrio gamyklėlės ir druskos muziejaus lankymas. Apžvalginė ekskursija po Pago salos senamiestį, kurį XV a. projektavo žymiausias Dalmatijos architektas J.Dalmatinacas. Miestas išsaugojo senąjį išplanavimą su dviem pagrindinėmis gatvėmis, kurios kertasi pagrindinėje aikštėje, ir lygiagrečiai išsidėsčiusiomis kitomis gatvėmis. Į pagrindinę aikštę žvelgia XV a. Kunigaikščio rūmai (Kneževa Palča) ir Ėmimo į dangų bažnyčia (1443-1448). Bažnyčioje išsaugota daug meno kūrinių. Pago sala garsi ir nuostabiais rankdarbiais, vadinamais čipka. Apsilankysite čipkos muziejuje, kur eksponuojamos vietinių moterų rankomis sukurtos grožybės, įtrauktos į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą.

4. Papildomai siūlomos išvykos laivais į gausybę Adrijoje išsibarsčiusių salų, saulės palydėjimas kalnuose, plaukimas kanojomis Zrmanja upe, pasivažinėjimas keturiačiais po Velebito kalnus, vandens pramogos, smagūs vakarai diskotekose, kavinėse, restoranuose.

7 DIENA. Išvykimas į garsų visoje Europoje Plitvicės ežerų nacionalinį parką, įtrauktą į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Kelionė pėsčiomis, traukinuku ir laiveliu po krioklių, ežerų, miškų ir paukščių pasaulį. Daugybė upelių ir krioklių čia jungia vienas šalia kito įvairiame aukštyje išsidėsčiusius 16 krištolo skaidrumo ežerų. Natūraliai susiformavęs unikalus gamtovaizdis, gausi ir įvairi augalija, turtinga kontrastingų spalvų gama padovanos ramybės ir harmonijos pojūtį.  Kelionė per  Kroatiją. Nakvynė viešbutyje.

8 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Naktį sugrįžtate į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 4000 km

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė autobusu (WC, karštas vanduo, garso - vaizdo aparatūra), 2 tarpinės nakvynės viešbučiuose su pusryčiais, 5 nakvynės Kroatijoje privačiame sektoriuje su pasirinktu maitinimu, kelionės vadovo paslaugos, ekskursinė programa, kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, bilietai į mokamus objektus, mokestis už vietinių gidų paslaugas (Grace, Trogire, Splite, Dubrovnike) – žr.kelionės atmintinę, papildomos pramogos, papildomos mokamos išvykos (susidarius ne mažesnei kaip 20 turistų  grupei) – žr.kelionės atmintinę.

Kurorto mokestis (suaugusiems – 17 Lt, jaunimui nuo 12 iki 18 m. – 14 Lt, vaikams iki 12 m. – nemokamai) mokamas užsakant kelionę savo agentūroje. 

5 pusryčiai – 149 Lt; 5 vakarienės – 199 Lt.

Oro koncionierius (esant galimybei tvirtinamas po užsakymo) – 90 Lt/asm.

MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 43   EUR. 

Papildoma informacija

Informacija apie apgyvendinimą.

Apgyvendinimas Pakoštanės miestelyje – šis pušų miško apsuptas pakrantės miestelis (1800 gyventojų) stovi tarp jūros ir Vransko ežero. Pakoštanės miestelis, tai vieta verta dėmesio tiems, kurie nori atrasti kampelį, kurio dar nepalietė masinis turizmas, kuriame galima pajusti autentišką Centrinės Kroatijos savitumą, kalnų grožį, jūros žydrynę.

Galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Asmens tapatybės kortelė tinka tik tuo atveju, jei nevykstama į Dubrovniką. Pasas / asmens tapatybės kortelė, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Daugelis valstybių reikalauja, kad turisto pasas / asmens tapatybės kortelė galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

Vykstant į kelionę rekomenduojama turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Vykstant į šią kelionę negalioja Europos sveikatos draudimo kortelė.

Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Turėti valiutos tų šalių per kurias vykstama; turėti maudymosi kostiumėlius, rankšluosčius; patogią aprangą ir avalynę.

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda.