«

Ėgeris – Belgradas – Žabljako kalnų kurortas – Juodasis ežeras - Taros ir Moračos upių kanjonai - Ostrogo vienuolynas – Senasis Baras – Kotoro įlanka – Budva - Škoderis – Tirana – Kruja – Dubrovnikas - Mostaras – Sarajevas

 

Kelionės programa

1 DIENA. Labai anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Vengriją. Atvykimas į šalies baroko sostinę Ėgerį, kurį išgarsino savita architektūra, tvirtovės gynėjų patriotizmas, vyno gamybos ir pirčių tradicijos. Trumpa ekskursija po miestą: pilis – buvusi vyskupų rezidencija, Dabo Ištvano aikštė, turkų valdymo simbolis 40 m aukščio minaretas – vienas gražiausių Centrinėje Europoje. Antra pagal dydį Vengrijos bazilika - neatsiejamas miesto akcentas. Baroko dvasia alsuojanti Szechenyi gatvelė. Išvykimas iš Ėgerio. Kelionė per Vengriją, Serbiją. Atvykimas į Serbijos sostinę Belgradą. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA.Pusryčiai.Ekskursija po Belgrado miestą: Rotušė, parlamento rūmai, arkivyskupo Šv.Savos cerkvė, Respublikos aikštė su Nacionalinio teatro rūmais ir nacionaliniu muziejumi, Kalemegdano parkas su Belgrado tvirtovės liekanomis. Kelionė per Serbiją, Juodkalniją. Vakare atvykimas į atvykimas į Žabljaką, visame Balkanų pusiasalyje aukščiausiai virš jūros lygio (1456m) įsikūrusį miestelį, žavų kalnų kurortą. Esant galimybei pasivaikščiojimas iki Juodojo (Crno) ežero, šalia kurio dunkso aukščiausia Juodkalnijos viršukalnė – Bobotov Kuk (2522 m). Nakvynė viešbutyje kalnų kurorte.

4 DIENA. Pusryčiai.Kelionė palei Taros upės kanjoną, dėl savo skaidraus tarsi krištolas vandens dar vadinamo “Europos ašara”. Tai per šimtmečius erozijos suformuotas kanjonas, kai kuriose vietose jo gylis siekia net 1300 m. Pasivaikščiojimas virš kanjono unikaliu tiltu per Taros upę, kuris vadinamas „Tiltų karaliumi”. Apsilankymas (*) Biogradska Gora nacionaliniame parke, kurį 1878m. įkūrė karalius Nikola. Aukščiausios Bjelasicos kalno viršūnės Crna Glava (2139 m) šlaitai apaugę šimtamečių kėnių, beržų ir bukų mišku yra vadinami paskutinėmis Europos „džiunglėmis“, o didžiųjų viršūnių papėdėje tyvuliuoja Biogrado ežeras. Toliau važiuosite palei įspūdingą Moračos upės kanjoną  šalia kurio driekiasi pagrindinė Juodkalnijos automagistralė. Trumpas sustojimas prie XIII a. (*) Moračos vienuolyno. Kelionė į (*) Ostrogo vienuolyną – antrą pagal svarbą Juodkalnijos dvasinį centrą, įsikūrusį įspūdingose uolose, tarsi kabantį ore 900 m aukštyje. Ostrogo vienuolyną XVIIa. įkūrė vienas iš keturių pagrindinių Juodkalnijos šventųjų – Šv.Vasilijus, kurio palaikai, pasak tikinčiųjų, turėdami gydančią galią, pavertė Ostrogo vienuolyną piligrimų traukos centru. Esant galimybei, trumpas sustojimas Senojo Baro miestelyje.  Senasis Baras, vadinamas Juodkalnijos Pompėja, yra išsaugojęs šimtus pastatų, menančių visą krašto istoriją: venecijietiškos miesto sienos, XIVa. stačiatikių cerkvės, turkiška pirtis, akvedukas. Miestas įsikūręs 5 km nuo jūros Londžos kalno šlaite, apsuptas alyvmedžių giraičių, tarp kurių ir pats seniausias tūkstantmetis Juodkalnijos alyvmedis. Vakare atvykimas į vieną iš Juodkalnijos kurortų prie Adrijos jūros. Nakvynė privačiame sektoriuje, viešbutyje, pensione.

5 DIENA. Pusryčiai. Laisvas laikas skirtas poilsiui kurorte prie Adrijos jūros arba nemokama išvyka įsenovinį (*) Kotoro miestą, minimą nuo III a. pr. Kr., ir įsikūrusį prie piečiausio Europoje Kotoro įlankos fiordo. Pažintis su senamiesčiu, apsuptu galinga tvirtovės siena: Šv. Luko bažnyčia, Kunigaikščių rūmai, (*) Katedra ir katedros aikštė, Šv. Tripūno soboras, pastatytas XII a., Napoleono teatras, laikrodžio bokštas.Esant galimybei (*) pasiplaukiojimas Kotoro įlanka ir Adrijos jūra. Malonus plaukimas turistiniu laiveliu po kalnų apsuptą Kotoro įlanką, vadinamą piečiausiu Europos fiordu. Kalnai, nuošalios įlankėlės, smėlio paplūdimiai, istoriniai miesteliai ir vienuolynai.Taip pat lankysime Budvos kurortą – tai vienas gražiausių šalies miestų, menančių venecijiečių užkariavimo laikus. Grįžimas į pajūrio kurortą Nakvynė privačiame sektoriuje, viešbutyje, pensione.

6 DIENA. Pusryčiai. Laisvas laikas skirtas poilsiui prie Adrijos jūros ar  (**) išvyka į Albaniją. Pažintis su egzotiška Europos valstybe, kitaip vadinama „kalnų erelių šalimi“. Atvykimas į Škoderį – vieną seniausių Europos miestų, įsikūrusį prie didžiausio Albanijoje Škoderio (Skadaro) ežero. Apžiūrėsite legendinę Rozafos tvirtovę. Išvykimas į Tiraną - Albanijos sostinę. Pažintis su miesto centru: Skanderbergo aikštė ir jos prieigos. Išvykimas į Krują. Kruja – miestas kalnuose, menantis legendinio albanų karžygio Skanderbergo pasipriešinimo osmanams kovas. Viduramžių tvirtovė, etnografinis muziejus, turkų laikų prekybinė gatvė, kurioje gausiausias albaniškų suvenyrų pasirinkimas. Pagal pageidavimą pietūs nacionalinės albanų virtuvės restorane (už papildomą mokestį). Grįžimas į pajūrio kurortą.  Nakvynė privačiame sektoriuje, viešbutyje, pensione.

7 DIENA. Pusryčiai.Labai anksti ryte išvykimas iš Juodkalnijos pajūrio kurorto. Išvyka įlegendinį Kroatijos miestą – tvirtovę  Dubrovniką, savo grožiu stebinantį net daug mačiusį keliautoją. Jo senamiestis apjuostas pylimais ir dviejų kilometrų ilgio įspūdingo pločio ir aukščio siena, nuo kurios atsiveria jaukus ir tuo pačiu didingas viso miesto vaizdas. Siaurutės miesto gatvelės nuves prie didingų Sponzos ir Kunigaikščio rūmų su miesto globėjo Šv. Blažiejaus bažnyčia, Katedros su Ticiano Mergelės Marijos dangun ėmimo paveikslu ir eksponatais turtingų muziejų. Dubrovnikas – tikras architektūros šedevras, dėl išskirtinio savo grožio įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Sakoma, kad pasaulyje su Dobrovniku gali lygintis nebent Venecija ir Amsterdamas. Kelionė į Bosnijos ir Hercegovinos sostinę Sarajevą, pakeliui aplankant Mostarą – miestą abipus Neretvos upės, kurios krantus jungia senasis akmeninis tiltas. Pažintis su Mostaro senamiesčiu, kuriame susipina rytų ir vakarų kultūros, senieji turkiški namai, minaretai, katalikiškos bažnyčios, viduramžiški pastatai... Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

8 DIENA. Pusryčiai.Pažintis su Bosnijos ir Hercegovinos sostine – Sarajevu. Ekskursija po senąjį miestą: miesto Rotušė, Nacionalinė biblioteka, Baščaršija – pagrindinė prekyvietė, Miljackos upės tiltai, mečetės, cerkvės, sinagogos. Kelionė per Bosniją ir Hercegoviną, Vengriją, Slovakiją. Nakvynė viešbutyje.

9 DIENA. Pusryčiai.Kelionė per Slovakiją, Lenkiją. Vakare grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 5500 km  

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė autobusu (WC, karštas vanduo, garso – vaizdo aparatūra), 4 tarpinės nakvynės su pusryčiais viešbučiuose (pensionuose), 4 nakvynės su pusryčiais Juodkalnijos kurortuose (1 nakvynė unikalaus grožio kalnų kurorte ir 3 nakvynės kurorte prie Adrijos jūros ) kelionės vadovo paslaugos, plati ekskursinė programa, kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, papildomos paslaugos, kai kurių vietinių gidų paslaugos, kurorto mokestis (suaugusiems – 14 Lt, jaunimui nuo 12 iki 18 m. – 7 Lt, vaikams iki 12 metų nemokamai) mokamas užsakant kelionę savo agentūroje.

MOKAMIEMS OBJEKTAMS IR PAPILDOMOMS MOKAMOMS EKSKURSIJOMS TURĖTI: (*) mokami objektai ~ 45-50 EUR; (**) papildoma mokama ekskursija į Albaniją (susidarius ne mažesnei kaip 18-20 turistų grupei) nuo 50 EUR/asm. (sezono metu ekskursijos kaina gali keistis)

Papildoma informacija

Gerbiami keliautojai! Atkreipiame Jūsų dėmesį: apgyvendinimo sąlygos privačiame sektoriuje Juodkalnijos kurortuose nėra identiškos, privatus sektorius siūlo įvairaus lygio kambarius. Kambariuose nėra kondicionierių; kondicionierius užsakomas pageidaujantiems esant galimybei, kaina - 90 Lt asmeniui. Kondicionierius kambaryje/apartamente patvirtinamas vietoje nuvykus. Negavus užsakyto kondicionieriaus, po kelionės įmokėta suma už kondicionierių grąžinama (kreiptis į savo agentūrą).

Galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas. Pasas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Daugelis valstybių reikalauja, kad turisto pasas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

Vykstant į kelionę privaloma turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Vykstant į šią kelionę negalioja  Europos sveikatos draudimo kortelė.

Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo eiliškumas ir bilietų kainos gali keistis. Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.

Turėti maudymosi kostiumėlius ir rankšluosčius, patogią avalynę ir aprangą, tinkamą pasivaikščiojimams gamtoje.