«

Bambergas – Reino kriokliai – Liucerna– Žirona– Kosta Bravos pakrantė– Andora– Tossa Demaras– Montseratas – Barselona– Blanes –Figueras– Nica – Monakas- Monte Karlas

Kelionės programa

1 DIENA. Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA. Pusryčiai. Kelionė į Bambergą. Bambergas, kaip ir senovės Roma, ant septynių kalvų įsikūręs miestas didžiuojasi puikiai išlaikytu senamiesčiu. Pažintis su Bambergo senamiesčiu: Maksimilijano aikštė, Šv.Martyno bažnyčia, barokiniai patricijų namai, Neptūno fontanas, senoji miesto rotušė, “Mažoji Venecija” Pegnico upės pakrantėje, katedra, Vyskupų rezidencijos rūmai, Šv.Mykolo benediktinų vienuolynas. Laisvas laikas, kurio metu siūlome paragauti dūminio alaus. Išvykimas iš Bambergo. Kelionė per Vokietiją. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA. Pusryčiai. Atvykimas į Šveicarijos pasienio miestelį Šafhauseną. Sustojimas prie didžiausių Europoje Reino krioklių. Pasivaikščiojimas vaizdinga Reino upės pakrante. Toliau kelionė tęsiama per Šveicariją. Atvykimas į Liucerną – tiltų ir bokštų miestą, kuris dažnai vadinamas „Šveicarijos perlu“. Keturių Kantonų ežeras, miesto simboliai - seniausias Europoje medinis Koplyčios tiltas ir Malūnų tiltas. Pažintis su senamiesčiu: Vyno ir Grūdų aikštės, nuostabiais ornamentais dekoruota senoji Rotušė, barokinė Jėzuitų bažnyčia, mirštančio Liūto monumentas – aikštė, simbolizuojanti Šveicarijos gvardiečių ištikimybę. Išvykimas link Prancūzijos. Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA. Pusryčiai. Išvykimas link Ispanijos. Kelionė per Prancūziją. Įspūdingi Pirėnų kalnai – tarsi pačios gamtos suformuota natūrali siena tarp Prancūzijos ir Ispanijos. Atvykimas į Žironą. Pažintis su miestu:didžiausia Katalonijos katedra, Šv.Nikolajaus bažnyčia. Pasivaikščiojimas senamiesčio gatvių ir laiptų labirintu po žydų kvartalą. Aukštai virš vandens iškilusių pastelinių spalvų namų panorama nuo Onyar upės. Vakare atvykimas į Ispanijos kurortą Kosta Bravos pakrantėje. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

5 DIENA. Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba išvyka į vandens atrakcionų parką (vykstama miesto transportu). Pageidaujantiems išvyka į Andorą* (už papildomą mokestį) - nykštukinę valstybę Pirėnų kalnuose, šalia Prancūzijos ir Ispanijos sienų. Prieš akis iškyla kerintis kalnų peizažas. Didingų viršukalnių papėdėje prisiglaudę viešbučiai, prekybos kompleksai, ištaigingos parduotuvės, modernūs bankai, jaukūs restoranėliai, prašmatnios vilos. Laisvas laikas Andoros sostinėje Andora la Vela, įsikūrusioje daugiau negu 1012 m aukštyje. Vakare sugrįžimas į kurortą. Vakarą siūlome praleisti ispaniškoje naktyje „La Siesta“ (už papildomą mokestį), kurioje rodoma flamenko šou programa. Ispaniškasis flamenko, tai ne tik šokis, bet įtaigiai ir meniškai išreikštas gyvenimo džiaugsmas ir liūdesys. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

6 DIENA. Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba plaukimas laivu į senovinį Tossa de Maro miestelį, vadinamą Kosta Bravos pakrantės perlu. Jūra, smėlis ir uolos suteikia kraštovaizdžiui nepakartojamą žavesį. Laisvas laikas, kurio metu siūlome pasivaikščioti po piratų laikus menančius įtvirtinimus – fortus, nusipirkti suvenyrų, pasimaudyti jūroje, paskanauti jūros gėrybių ar ispaniškų patiekalų. Grįžimas į kurortą. Vakare grupės pageidavimu išvyka į teatralizuotą Riterių turnyrą (už papildomą mokestį) viduramžių pilyje. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

7 DIENA. Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba dovanojame nemokamą ekskursiją į Montserato vienuolyną ir Barseloną. Anksti ryte kelionė į Montseratą. Montseratas - tai didžiulis vienuolyno kompleksas, jau beveik tūkstantį metų priklausantis Benediktinų ordinui, skirtas tamsiaveidei Montserato Madonai – Dievo Motinai, kurios medinė romaninio stiliaus statulėlė – brangiausia vienuolyno relikvija. Vienuolynas įsikūręs ant įspūdingo Montserato kalno ir prigludęs prie vos ne 1235 m aukščio fantastiškų uolų, kurių forma ir ritmika įkvėpė ne vieną menininką. Vienuolynas garsus berniukų choru ir įspūdingai jo atliekamu bažnytiniu himnu. Po pietų atvykimas į vieną judriausių Viduržemio jūros uostų - Barseloną. Architekto A.Gaudi šedevrai: vienas įspūdingiausių Katalonijos sostinės pastatų, pradėta, bet nebaigta statyti „Šventosios šeimynos“ bažnyčia, spalvingasis Guelio parkas. Montžuiko kalnas, nuo kurio atsiveria miesto panorama, Olimpinis miestelis, Ispanijos ir Katalonijos aikštės, judrioji La Rambla gatvė, apie kurią sakoma, kad būtent čia galima pajusti Barselonos charakterį. Paminklas Kolumbui. Gotikinis kvartalas su žymiąja Barselonos katedra ir senoviniais karalių rūmais. Laisvas laikas, kurio metu pasirinktinai galite aplankyti: P.Pikaso muziejų arba didžiausią mieste Citadelės parką. Esant galimybei, siūlome pasižiūrėti „grojančius“ fontanus.Sugrįžimas į kurortą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

8 DIENA. Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba plaukimas laivu į Blanes miestelį. Blanes – senovinis romėnų miestelis. Čia susipina viduramžių laikų istorija ir šiuolaikinis gyvenimas. Blanes gali būti pavadintas gamtos mylėtojų rojumi, nes jame yra vienas iš labiausiai vertinamų botanikos sodų Europoje. „Mar i Murtra“ – botanikos sodas, kuriame yra 4000 rūšių augalų, užimantis apie 15 hektarų plotą, buvo įkurtas 1924 metais. Čia galite išvysti įspūdingą kaktusų kolekciją. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

 

9 DIENA. Pusryčiai. Išvykimas link Prancūzijos Rivjeros. Pakeliui sutojimas Figuere – Salvadoro Dali gimtinėje. S.Dali teatro-muziejaus lankymas. Tai labiausiai lankomas muziejus Ispanijoje po Prado, žaisminga vieta, įkurta senajame Figuero teatre, kurio 24-iose salėse eksponuojami siurrealistiniai žymaus ispanų menininko darbai. Kelionė per Ispaniją, Prancūziją. Atvykimas į Nicą. Vakare pažintis su „Žydrojo kranto“ sostinės senamiesčiu: žemutinis miestas su siauromis gatvėmis, pasažais, Opera, Rotušė, miesto širdis – Masenos aikštė, pasivaikščiojimas garsiuoju Nicos Anglų bulvaru. Nakvynė viešbutyje.

10 DIENA. Pusryčiai. Išvyka į parfumerijos fabriką ir kvepalų muziejų Eze kaimelyje. Kelionė į nykštukinę Monako kunigaikštystę ir azartinių lošimų sostinę Monte Karlą. Ekskursija į egzotiškąjį sodą, garsėjantį didžiausia pasaulyje kaktusinių augalų kolekcija. Nuo jo stačių terasų atsiveria puikiausias Monako kunigaikštystės vaizdas. Pažintis su senąja Monako dalimi: Kunigaikščio rūmai, Napoleono relikvijų muziejus, katedra, Okeanografijos muziejus. Atvykimas į Monte Karlą – garsusis kazino, „Paryžiaus“ viešbutis. Po pietų išvykimas į Italiją. Kelionė pro įspūdingo grožio Italijos Alpes, Genujos įlankos pakrante. Atvykimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

11 DIENA. Pusryčiai. Išvykimas iš viešbučio. Kelionė per Italiją, Austriją su trumpais sustojimais poilsiui. Atvykimas į vieną iš Austrijos vyndarių miestelį. Vyno ūkio lankymas. Austriško vyno gamybos ir skonio paslaptys, vynų ragavimas. Tęsiame kelionę per Austrija, Čekiją (Slovakiją). Nakvynė viešbutyje.

12 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 7000 km.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė autobusu, 5 nakvynės kurorte su 5 pusryčiais ir 5 vakarienėmis, 6 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais kelionės metu, kelionės vadovo paslaugos, ekskursinė programa, nemokamos ekskursijos į Barseloną, Montserato vienuolyną, kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, kurorto mokestis 18 Lt (5 EU) (kelionėms nuo 2013 06 01), bilietai į mokamus objektus, papildomos paslaugos.

Mokamiems objektams turėti:nuo ~170 EUR.

* Išvyka į Andorą* ~35 Eur (organizuojama susirinkus ne mažiau 20 žmonių grupei; nesusirinkus grupei turistams siūlomos vietinės Ispanijos turizmo agentūros paslaugos).

Papildoma informacija

Kaina priklauso nuo kelionės datos (žiūrėti kainų lentelę www.gruda.lt).

Galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Pasas / asmens tapatybės kortelė, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Daugelis valstybių reikalauja, kad turisto pasas / asmens tapatybės kortelė galiotų ne trumpiau kaip 3 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

Vykstant į kelionę rekomenduojama turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė.

Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d.iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo eiliškumas ir bilietų kainos gali keistis.

Turėti valiutos tų šalių, per kurias vykstama. Turėti maudymosi kostiumėlius ir rankšluosčius, patogią avalynę ir aprangą.