«

BAMABERGAS – EMENTALIO SLĖNIS – MONTRE – VEVE – KARKASONAS – KOSTA BRAVOS PAKRANTĖ – TOSSA DE MARAS – MONTSERATAS – BARSELONA – BLANES – ANDORA – FIGUERAS – KADAKES – ŽIRONA – NICA – MONAKAS – MONTE KARLAS – MILANAS – VIA MALA

Kelionės programa

1 DIENA. Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA. Pusryčiai. Kelionė į Bambergą. Bambergas, kaip ir senovės Roma, ant septynių kalvų įsikūręs miestas didžiuojasi puikiai išlaikytu senamiesčiu. Pažintis su Bambergo senamiesčiu: Maksimilijano aikštė, Šv.Martyno bažnyčia, barokiniai patricijų namai, Neptūno fontanas, senoji miesto rotušė, “Mažoji Venecija” Pegnico upės pakrantėje, katedra, Vyskupų rezidencijos rūmai, Šv.Mykolo benediktinų vienuolynas. Laisvas laikas, kurio metu siūlome apsilankyti žvejų namelių kvartale, kuriame galėsite paragauti dūminio alaus. Išvykimas iš Bambergo. Kelionė per Vokietiją. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA. Pusryčiai. Atvykimas į Šveicariją. Kelionė vaizdingu Ementalio slėniu, kuriame nuo XIIIa gaminamas šveicariško sūrio karalius - „Ementalio“ sūris. Sūrinės lankymas. Čia jūsų lauks draugiškai nusiteikę sūrio gamintojai, kurie supažindins su sūrio gamybos procesu. Sūrio ragavimas. Tęsiame kelionę link Ženevos ežero pakrantės, kuri dėl savo švelnaus klimato ir neišpasakytai vaizdingo gamtovaizdžio yra vadinama Šveicarijos rivjera. Pravažiuojame šveicariškąjį Monte Karlą – Montre, garsėjantį savo džiazo festivaliu. Čia persipynę šlovingų klasikinės literatūros ir muzikos korifėjų žingsniai. Apžiūrime „Queen“ grupės lyderiui Fr.Merkuriui pastatytą paminklą. Atvykstame į nuostabųjį Veve miestelį. Tai Čarlio Čaplino paskutinio poilsio vieta ir garsiojo šokolado industrijos giganto “Nestle” būstinė. Pasivaikščiojimas ežero pakrante, kur atsiveria nepakartojamas tolumoje stūksančių baltų Alpių viršūnių vaizdas. Išvykimas į nakvynės vietą Prancūzijoje. Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA. Pusryčiai. Išvykimas link Ispanijos. Kelionė per Prancūziją. Atvykimas į Karkasoną, kurio senasis miestas – vienas didžiausių Europoje miestų – tvirtovių. Tobulai restauruotas Karkasono senamiestis liudija kruvinas viduramžių kovas. Jis įsikūręs ant stataus Odo upės kranto. Miestas apjuostas dviem sienų žiedais su 52 bokštais, o viduje – siauros gatvės ir nedidelės aikštės. Pasivaikščiojimas gynybine siena, kuria keliaujant susidarysite įspūdį apie anų laikų gynybą ir architektūrą, o protarpiais pasigrožėsite prieš akis atsiveriančiais apylinkių peizažais, Karkasono miesto vaizdais. Ekskursija po senąjį Karkasoną: Šv.Nazareto bazilika statyta XI-XII a., XII a. statyta tvirtovė – tvirtovėje, taip galima būtų apibūdinti Karkasono tvirtovę. Vakare atvykimas į Ispanijos kurortą Kosta Bravos pakrantėje. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

5 DIENA. Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba plaukimas laivu į senovinį Tossa de Maro miestelį, vadinamą Kosta Bravos pakrantės perlu. Jūra, smėlis ir uolos suteikia kraštovaizdžiui nepakartojamą žavesį. Laisvas laikas, kurio metu siūlome pasivaikščioti po piratų laikus menančius įtvirtinimus – fortus, nusipirkti suvenyrų, pasimaudyti jūroje, paskanauti jūros gėrybių ar ispaniškų patiekalų. Grįžimas į kurortą. Vakarą siūlome praleisti ispaniškoje naktyje „La Siesta“ (už papildomą mokestį), kurioje rodoma flamenko šou programa. Ispaniškasis flamenko, tai ne tik šokis, bet įtaigiai ir meniškai išreikštas gyvenimo džiaugsmas ir liūdesys. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

6 DIENA. Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba išvyka į Montseratą* (už papildomą mokestį).Montseratas - tai didžiulis vienuolyno kompleksas, jau beveik tūkstantį metų priklausantis Benediktinų ordinui, skirtas tamsiaveidei Montserato Madonai – Dievo Motinai, kurios medinė romaninio stiliaus statulėlė – brangiausia vienuolyno relikvija. Vienuolynas įsikūręs ant įspūdingo Montserato kalno ir prigludęs prie vos ne 1235 m aukščio fantastiškų uolų, kurių forma ir ritmika įkvėpė ne vieną menininką. Vienuolynas garsus berniukų choru ir įspūdingai jo atliekamu bažnytiniu himnu. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

7 DIENA. Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba dovanojame nemokamą ekskursiją į Barseloną.  Architekto A.Gaudi šedevrai: vienas įspūdingiausių Katalonijos sostinės pastatų, pradėta, bet nebaigta statyti „Šventosios šeimynos“ bažnyčia, spalvingasis Guelio parkas. Montžuiko kalnas, nuo kurio atsiveria miesto panorama, Olimpinis miestelis, Ispanijos ir Katalonijos aikštės, judrioji La Rambla gatvė, apie kurią sakoma, kad būtent čia galima pajusti Barselonos charakterį. Paminklas Kolumbui. Gotikinis kvartalas su žymiąja Barselonos katedra ir senoviniais karalių rūmais. Laisvas laikas, kurio metu pasirinktinai galite aplankyti: P.Pikaso muziejų arba didžiausią mieste Citadelės parką. Esant galimybei, siūlome pasižiūrėti „grojančius“ fontanus. Vėlai vakare sugrįžimas į kurortą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

8 DIENA. Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba plaukimas laivu į Blanes miestelį.Blanes – senovinis romėnų miestelis. Čia susipina viduramžių laikų istorija ir šiuolaikinis gyvenimas. Blanes gali būti pavadintas gamtos mylėtojų rojumi, nes jame yra vienas iš labiausiai vertinamų botanikos sodų Europoje. „Mar i Murtra“ – botanikos sodas, kuriame yra 4000 rūšių augalų, užimantis apie 15 hektarų plotą, buvo įkurtas 1924 metais. Čia galite išvysti įspūdingą kaktusų kolekciją. Vakare grupės pageidavimu išvyka į teatralizuotą Riterių turnyrą (už papildomą mokestį) viduramžių pilyje. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

9 DIENA. Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba išvyka į vandens atrakcionų parką (vykstama miesto transportu). Pageidaujantiems išvyka į Andorą* (už papildomą mokestį) - nykštukinę valstybę Pirėnų kalnuose, šalia Prancūzijos ir Ispanijos sienų. Prieš akis iškyla kerintis kalnų peizažas. Didingų viršukalnių papėdėje prisiglaudę viešbučiai, prekybos kompleksai, ištaigingos parduotuvės, modernūs bankai, jaukūs restoranėliai, prašmatnios vilos. Laisvas laikas Andoros sostinėje Andora la Vela, įsikūrusioje daugiau negu 1012 m aukštyje. Vakare sugrįžimas į kurortą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

10 DIENA. Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba visos dienos išvyka „Salvadoro Dali pasaulis“* (už papildomą mokestį). Figueras – Kadakes. Atvykimas į Figuerą – Salvadoro Dali gimtinę. S.Dali teatro-muziejaus lankymas. Tai labiausiai lankomas muziejus Ispanijoje po Prado, žaisminga vieta, įkurta senąjame Figuero teatre, kurio 24-iose salėse eksponuojama S. Dali grafika, skulptūros, knygų iliustracijos, plakatai ir svarbiausia - paveikslai. Tobulai nutapytų daiktų košmariški deriniai, religinė ekstazė, Galos portretai, pilietinio karo iliuzijos, šiurpios alegorijos, keistai sujauktos žmogaus dalys vienus žavi, kitus stebina. Šio muziejaus įkūrėjas S. Dali čia praleido paskutines savo gyvenimo dienas ir yra palaidotas kriptoje po stikliniu teatro - muziejaus kupolu. Kelionę tęsiame į Kadakes - žavingą Katalonijos pajūrio miestelį. Būtent šiame jaukiame Viduržemio jūros miestelyje ilgus metus su savo mūza Gala gyveno bei kūrė pats Salvadoras Dali.Kadakes Jis mėgo vadinti gražiausiu miesteliu pasaulyje. Kadakes Port Lligate rajone, 1930-aisiais metais, Salvadoras Dali įsigijo nedidelį namą, kurį per keturis dešimtmečius pamažu atstatinėjo ir dailino. O tuo pačiu kūrė įkvėptas ošiančios jūros ir paprastos mažo jaukaus miestelio gyventojų kasdienybės. S.Dali ir Galos gyvenamo namo-muziejaus Port Lligate lankymas. Laisvas laikas. Vakare sugrįžimas į kurortą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

11 DIENA. Pusryčiai. Išvykimas link Prancūzijos Rivjeros. Kelionė į Žironą – senovinį Katalonijos miestą su tūkstantmete istorija.Pažintis su Žironos senamiesčiu:didžiausia Katalonijos katedra, Šv.Nikolajaus bažnyčia. Pasivaikščiojimas senamiesčio gatvių ir laiptų labirintu po žydų kvartalą. Aukštai virš vandens iškilusių pastelinių spalvų namų panorama nuo Onyar upės. Išvykimas iš Žironos. Kelionė per Ispaniją, Prancūziją Viduržemio jūros pakrante. Atvykimas į Nicą. Vakare pažintis su „Žydrojo kranto“ sostinės senamiesčiu: žemutinis miestas su siauromis gatvėmis, pasažais, Opera, Rotušė, miesto širdis – Masenos aikštė, pasivaikščiojimas garsiuoju Nicos Anglų bulvaru. Nakvynė viešbutyje.

12 DIENA. Pusryčiai. Išvyka į parfumerijos fabriką ir kvepalų muziejų Eze kaimelyje. Išvykimas į nykštukinę Monako kunigaikštystę ir azartinių lošimų sostinę Monte Karlą. Ekskursija į egzotiškąjį sodą, garsėjantį didžiausia pasaulyje kaktusinių augalų kolekcija. Nuo jo stačių terasų atsiveria puikiausias Monako kunigaikštystės vaizdas. Pažintis su senąja Monako dalimi: Kunigaikščio rūmai, Napoleono relikvijų muziejus, Katedra, Okeanografijos muziejus. Atvykimas į Monte Karlą – garsusis kazino, „Paryžiaus“ viešbutis. Po pietų išvykimas į Italiją. Atvykimas į Italijos ekonomikos, kultūros ir mados sostinę Milaną. Nakvynė viešbutyje.

13 DIENA. Pusryčiai. Pažintis su Milano centru: didinga penkianavė viena gražiausių Italijoje Milano katedra, statyta ištisus penkis šimtmečius ir išlaikiusi pirminį projekto stilių. Karališkoji Viktoro Emanuelio II galerija, operos šventovė La Scala – didžiausias Italijoje ir vienas garsiausių pasaulyje operos teatrų. Išvykimas iš Milano. Kelionė per itališkuosius Graubiundeno ir Tičino Šveicarijos kantonus. Jūsų laukia nepakartojami įspūdžiai – vaismedžių sodai ir vynuogynai Reino ir Ticino upių slėniuose, tamsios bedugnės, aukšti kalnai, snieguotos viršūnės... Kelionė, gėrintis kerinčio grožio Šveicarijos kraštovaizdžiu. Keliaujame Via Mala keliu, kuris kadaise buvo nutiestas plėtoti prekybai tarp Italijos ir Šiaurės Europos. Kelionė per Vokietiją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje.

14 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė autobusu, 7 nakvynės kurorte su 7 pusryčiais ir 7 vakarienėmis, 6 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais kelionės metu, kelionės vadovo paslaugos, ekskursinė programa, nemokama ekskursija į Barseloną, kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, kurorto mokestis 25 Lt (7 EU) (kelionėms nuo 2013 06 01), bilietai į mokamus objektus, papildomos paslaugos, vietos transportas.

Mokamiems objektams turėti: nuo ~170 EUR.
  • Išvyka į Andorą* ~35 Eur (organizuojama susirinkus ne mažiau 20 žmonių grupei);
  • Išvyka į Montseratą* ~20 Eur (organizuojama susirinkus ne mažiau 20 žmonių grupei);
  • Išvyka „Salvadoro Dali pasaulis“* ~50 Eur (su įėjimo bilietais į S.Dali muziejų - organizuojama susirinkus ne mažiau 20 žmonių grupei).

Nesusirinkus grupems turistams siūlomos vietinės Ispanijos turizmo agentūros paslaugos.

Papildoma informacija

Galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Pasas / asmens tapatybės kortelė, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Daugelis valstybių reikalauja, kad turisto pasas / asmens tapatybės kortelė galiotų ne trumpiau kaip 3 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

Vykstant į kelionę rekomenduojama turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Vykstant į šią kelionę galioja irEuropos sveikatos draudimo kortelė.

Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d.iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo eiliškumas ir bilietų kainos gali keistis.

Turėti valiutos tų šalių, per kurias vykstama. Turėti maudymosi kostiumėlius ir rankšluosčius, patogią avalynę ir aprangą.