«

GRACAS – VENECIJA - ROMA – VATIKANAS – MONTALCINO – SIENA – SAN GIMIGNANO – FLORENCIJA - VERONA

Kelionės programa

1 DIENA. Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją (Čekiją) su trumpais sustojimais poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Austriją. Atvykimas į Štirijos sostinę – Gracą, įsikūrusį abipus Mur upės. Ekskursija po miestą: gotikinė miesto katedra, Burgas – buvusi tvirtovė, dabar čia posėdžiauja Štirijos žemės vyriausybė, imperatoriaus Ferdinando II mauzoliejus, Arsenalas, Landhauzas – dabartiniai Štirijos žemės parlamento rūmai, Pilies kalnas – buvusi imperatoriaus rezidencija, varpinės ir laikrodžio bokštai. Išvykimas iš Graco. Kelionė per Austriją, Italiją. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

     

3 DIENA. Pusryčiai. Atvykimas į Veneciją – unikalų savo padėtimi miestą pasaulyje. Apžvalginė ekskursija po miestą: šurmuliuojanti Šv. Morkaus aikštė, bažnytinės ir politinės valdžios simbolis – puošnioji bizantinė Šv. Morkaus bazilika su garsiuoju Aukso altoriumi, varpinė, buvusios valstybės valdovų iškilioji rezidencija – Dožų rūmai – gotikos šedevras, Rialto tiltas, nuo kurio atsiveria puikūs Didžiojo kanalo vaizdai, Venecijos gatvelių ir kanalų labirintai. Kelionė per Italiją. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

     

4 DIENA. Pusryčiai. Atvykimas į Romą, senojo pasaulio sostinę. Ekskursija po antikinį amžinojo miesto centrą: Šv. Marijos Madžiore bazilika – pirmoji bažnyčia Mergelei Marijai Vakarų pasaulyje, išaugusi antikinės Junonos šventyklos vietoje (unikalios V-XIII a. mozaikos, sakralios relikvijos ir t.t.), didžiausias antikinio pasaulio pastatas Koliziejus, dar vadinamas Flavijų amfiteatru, senosios Romos visuomeninio gyvenimo centras – forumas, Kapitolijaus kalva su miesto merija, muziejais ir skulptūromis, Venecijos aikštė su B.Musolinio valdžios rezidencija, gigantiškas Tautos altorius, Trajano kolona, vaizduojanti imperatoriaus Trajano kovos su Dakija kelią, Trevi fontanas, Ispanijos aikštė. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

  •      

5 DIENA. Pusryčiai. Ekskursija į mažiausią pasaulyje valstybę – Vatikaną. Lankymasis Vatikano muziejuose – viename iš didžiausių pasaulyje meno lobynų (Rafaelio stancos – popiežių apartamentai, Mikelandželo freskos Siksto koplyčioje, kurioje renkamas popiežius, Pinakoteka – popiežiškoji paveikslų galerija ir kt.). Šv. Petro bazilika - pagrindinė pasaulio katalikų bažnyčia: Mikelandželo “Pieta”, Berninio šedevrai, apaštalo Petro kapas, popiežių palaidojimai, Mikelandželo suprojektuotas iškilus bazilikos kupolas. Ekskursijos po Romą tęsinys: Šv. Angelo pilis, Navonos aikštė su įspūdingais fontanais, geriausiai išsilaikęs antikinės Romos pastatas – Panteonas – „visų dievų šventykla“. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

     

6 DIENA. Pusryčiai. Išvykimas į Montalcino – aukštumų miestelį, apsuptą vynuogynais, kuriuose spaudžiamas puikus raudonas vynas Brunello di Montalcino. Jo randame parduotuvėje Enoteca, kuri įrengta XIV a. tvirtovėje Fortezza. Šios tvirtovės rūsyje degustuosime vyną. Pakeliui iš tvirtovės apžiūrėsime Sant Agostino vienuolyną bei XIV a. bažnyčią su langais rožėmis. Kelionė į didyjį Toskanos miestą Sieną. Pagrindinės įžymybės susitelkę siaurų gatvelių labirintuose. Aplankome aikštę Plazza del Campo - tai viena didingiausių Europoje viduramžių aikščių, plytinti tarp 17 miesto apylinkių. Ji užima buvusią romėnų forumo vietą. Aplink gausybė rūmų (Palazzo Pubblicito, Palazzio Piccolomini ir kt.), puošnių pastatų, iš kurių išsiskiria Palazzo Pubblico – gotikinė Rotušė. Kalvotame Sienos horizonte dominuoja įdomioji Duomo varpinė, krikštykla. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

     

7 DIENA. Pusryčiai. Kelionė į San Džiminjaną – 13 bokštų miestą, iškilusį pagrindiniame maldininkų kelyje iš Šiaurės Europos į Romą. Šiandien lankytojai įleidžiami tik į vieną bokštą – Didijį bokštą. Aplankysime XI a. bažnyčią „Collegiata“, kur interjere puikuojasi garsioji Bartolo di Fredio freska „Pasaulio sukūrimas“. Išvykimas į Florenciją – renesanso kultūros lopšį ir senąją suvienytos Italijos karalystės sostinę. Ekskursija po puikiai išlikusį viduramžišką miestą: Šv. Kryžiaus bažnyčia, kur palaidotas Galilėjus, Mikelandželas, Makiavelis ir kt., stulbinančio dydžio ir išorės dekoro Santa Maria del Fiore katedra, Džoto varpinė – žmogaus amatų enciklopedija, krikštykla su nepaprasto grožio durimis, Mikelandželo pavadintomis “Rojaus vartais”, viduramžiškai santūri ir didinga Sinjorijos aikštė, seniausias mieste Vekjo tiltas (XIV a.) su juvelyrinių dirbinių krautuvėlėmis ir paminklu auksakalių tėvui – B.Čelini. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

     

8 DIENA. Pusryčiai. Atvykimas į meilės sostinę Veroną – Romeo ir Džiuljetos miestą. Ekskursija po savitą istorinį miesto centrą: amfiteatras, kuriame ir šiandien organizuojami grandioziniai muzikos koncertai bei operų pastatymai, Džiuljetos namas su garsiuoju balkonėliu, turgaus ir Sinjorijos aikštės, valdovų kapinės, katedra. Išvykimas iš Veronos. Kelionė per Italiją, Austriją. Nakvynė viešbutyje.

     

9 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją (Čekiją), Lenkiją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Atstumas - Kelionės metu nuvažiuojama ~ 5600 km.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė autobusu (WC, karštas vanduo, garso-vaizdo aparatūra), 8 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais, 6 vakarienės (Italijoje), kelionės vadovo paslaugos, ekskursinė programa, kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, bilietai į mokamus objektus, papildomos paslaugos, miesto transporto bilietai Romoje, vietinių gidų Grace, Venecijoje, Florencijoje, Vatikane ir Sienoje paslaugos, plaukimas į Veneciją, įvažiavimo mokestis į Veneciją

MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~150 – 190 EUR. 

Priemoka už vienvietį kambarį nuo 549 Lt (159 EU)

Papildoma informacija

galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Pasas / asmens tapatybės kortelė, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Daugelis valstybių reikalauja, kad turisto pasas / asmens tapatybės kortelė galiotų ne trumpiau kaip 3 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

Vykstant į kelionę rekomenduojama turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė.

Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Turėti valiutos tų šalių per kurias vykstama.

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdama į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Turėti maudymosi kostiumėlį, rankšluostį. P.S. Į bažnyčias apnuogintais pečiais ir mūvint šortus neįleidžiama.