«

Gracas – Venecija - Burano ir Murano salos – Florencija* - Paduva – Vičenca – Verona - Gardos ežeras – Palmanova - Udine

 

Kelionės programa

1 DIENA. Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją (Čekiją) su trumpais sustojimais poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA.Pusryčiai. Kelionė per Austriją. Atvykimas į Štirijos sostinę – Gracą, įsikūrusį abipus Mur upės. Ekskursija po miestą: gotikinė miesto katedra, Burgas – buvusi tvirtovė, dabar čia posėdžiauja Štirijos žemės vyriausybė, imperatoriaus Ferdinando II mauzoliejus, Arsenalas, Landhauzas – dabartiniai Štirijos žemės parlamento rūmai, Pilies kalnas – buvusi imperatoriaus rezidencija, varpinės ir laikrodžio bokštai. Išvykimas iš Graco. Kelionė per Austriją, Italiją. Atvykimas į vieną iš šiaurės Italijos kurortų prie Adrijos jūros. Čia jūsų laukia nuostabūs smėlio paplūdimiai, palmių alėjos, švelnus jūrinis klimatas bei pažintis su Šiaurės Italija ekskursijų metu. Apgyvendinimas viešbutyje. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

     

3 DIENA. Pusryčiai. Poilsis pie Adrijos jūros arba visos dienos išvyka į Veneciją bei Venecijos lagūnos salas. Kelionė į Burano salą – pačią spalvingiausią lagūnos salą. Kiekvienas atvykėlis netruks pastebėti unikalią salos architektūrą. Viena iš Burano specifinių savybių – tai itin ryškūs skirtingų spalvų namukai. Burano sala nepalieka abejingų: čia pasijunti kaip rojaus kampelyje, kur senutės susėdę ant suoliukų siuvinėja ir stebi nutrūktgalvius anūkus, čia spalvotų sienų palanges puošia ne mažiau spalvingi gėlių žiedai, mažakalbiai žvejai grįžta iš jūros, tyliai džiaugdamiesi savo laimikiu, čia laikas sustoja ir niekas niekur neskuba... Išvykimas į Murano salą – stiklo lopšį. Dar ir šiandien stiklo dirbtuvės - salos ekonomikos variklis. Stiklas – tai kažkas nepaprasto, trapaus ir kartu amžino. Murano saloje kasdien gimsta tūkstančiai „Murrinų“ – amžinai žydinčių stiklinių gėlyčių. Stiklo gamybos istorija sekama Murano gatvėse – ant dažno namo sienų galima pamatyti ištapytas stiklapūčių darbo akimirkas, mažos parduotuvėlės ir prabangios galerijos siūlo vietinių meistrų kūrinius.

Atvykimas į Veneciją – unikalų savo padėtimi miestą pasaulyje. Venecija – Adrijos karalienė. Vienas pasaulinės kultūros stebuklų, išsidėsčiusi ant kadaise pelkėtų lagūnos salų ir salelių. Vietoj gatvių - kanalai, vietoj automobilių - gondolos ir motorinės valtys, net ir autobusai – irgi valtys. Kažkas yra pasakęs, kad tai ne miestas, o marmuro, vandens ir oro pasaka, fantazija ant vandens. Apžvalginė ekskursija po Veneciją: šurmuliuojanti Šv.Morkaus aikštė, bažnytinės ir politinės valdžios simbolis – puošnioji bizantinė evangelisto Šv.Morkaus bazilika su garsiuoju Aukso altoriumi, varpinė, buvusios valstybės valdovų iškilioji rezidencija – Dožų rūmai, Rialto tiltas ir nuo jo atsiveriantys nuostabūs Didžiojo kanalo vaizdai, Venecijos gatvelių ir kanalų labirintai, tiltai. Laisvas laikas, kurio metu siūlome paklaidžioti siauromis gatvelėmis, pajusti jaudinančią didingo ir spindinčio viduramžių miesto atmosferą, siūlome romantišką pasiplaukiojimą gondolomis Venecijos kanalais. Grįžimas į pajūrio kurortą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

     

4 DIENA. Pusryčiai. Poilsis prie Adrijos jūros arba mokama išvyka į Florenciją* – renesanso kultūros lopšį ir senąją suvienytos Italijos karalystės sostinę. Ekskursija po puikiai išlikusį viduramžišką miestą: Šv. Kryžiaus bažnyčia, kur palaidotas Galilėjus, Mikelandželas, Makiavelis ir kt., stulbinančio dydžio ir išorės dekoro Santa Maria del Fiore katedra, Džoto varpinė – žmogaus amatų enciklopedija, krikštykla su nepaprasto grožio durimis, Mikelandželo pavadintomis “Rojaus vartais”, viduramžiškai santūri ir didinga Sinjorijos aikštė, seniausias mieste Vekjo tiltas (XIV a.) su juvelyrinių dirbinių krautuvėlėmis ir paminklu auksakalių tėvui – B.Čelini. Grįžimas į pajūrio kurortą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

     

5 DIENA. Pusryčiai. Poilsis pie Adrijos jūros arba nemokama išvyka į Paduvą ir Vičencą. Atvykimas į Paduvą – Šv.Antano miestą. Šv.Antano bazilika – didinga šventovė, garsėjanti įspūdingais bizantiškais kupolais. Donatelo sukurtas Didysis altorius su Šv.Antano stebuklų scenomis, šventojo palaikų, relikvijų ir kt. koplyčios. Vienas seniausių Europoje – Paduvos universitetas, kuriame kelias dešimtis metų dirbo garsusis Galilėjo Galilėjus, Fruto aikštė su Radžonės rūmais. Išvykimas į Vičencą. Vičenca garsi tuo, kad šiame mieste didelę dalį architektūros paminklų sukūrė įtakingas XVI a. architektas Andrėjus Paladis. Šv.Lauryno gotikinė bazilika, centrinė miesto aikštė, Teismo rūmai, kitaip dar vadinami Paladijaus bazilika, Kjerikačio rūmai, Olimpinis teatras – seniausias Europoje uždaras teatras, pastatytas XVI a. Žiūrovų salėje mediniai suolai primena akmeninius tradicinius graikų ir romėnų teatrų po atviru dangumi suolus. Atidarymo proga šiame teatre buvo rodomas Sofoklio "Karalius Edipas". Grįžimas į pajūrio kurortą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

     

6 DIENA. Pusryčiai. Poilsis pie Adrijos jūros arba nemokama išvyka į Veroną ir prie Gardos ežero. Atvykimas į meilės sostinę Veroną – Romeo ir Džiuljetos miestą. Ekskursija po savitą istorinį miesto centrą: amfiteatras, kuriame ir šiandien organizuojami grandioziniai muzikos koncertai bei operų pastatymai, Džiuljetos namas su garsiuoju balkonėliu, turgaus ir Sinjorijos aikštės, valdovų kapinės, katedra. Kelionė prie Gardos ežero – didžiausio Italijos ežero ir nuostabaus gamtos kampelio. Atvykimas į žavų viduramžišką Sirmionės miestelį, įsikūrusį viename iš Gardos ežero pusiasalių. Pažintis su miesteliu: Skaligierių, valdžiusių Gardą XIII a. pilis, romėnų epochos vilos - Katulo grotos - liekanos, nuostabi Gardos ežero ir Alpių panorama. Grįždami į pajūrio kurortą sustosite viduramžių miestelyje Soave, kurį juosia galinga gynybinė siena. Esant galimybei šio krašto vyno degustacija. Grįžimas į pajūrio kurortą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

     

7 DIENA. Pusryčiai. Išvykimas iš kurorto. Kelionė į Palmanovą. Pažintis su miestu – tvirtove. Palmanova - tai miestas, įsikūręs forto teritorijoje. Pagrindinė jo dalis - Didžioji aikštė su ją supančiais valdžios ir miestelėnų namais. Apžvalginė ekskursija: Rotušė, Sargybos būstinės pastatas, kurio pirmas aukštas puoštas arkadomis, Universiteto pastatas, karininkų namai, kuriuose įkurtas armijos muziejus, pagrindinis aikštės pastatas Miesto katedra (XVIIa.), kurios fasado nišos puoštos šventųjų skulptūromis. Išvykimas į Udinę, pasižyminčią įvairia ir stebinančia architektūra. Centrinė miesto aikštė, kurioje stovi gotikos stiliumi statyta Rotušė, šv. Jono koplyčia, laikrodžio bokštas, kurio viršuje du bronziniai maurai muša valandas. Aikštėje galima apžiūrėti dvi XVIII a. statulas ir koloną su šv. Morkaus liūtais. Seniausia miesto bažnyčia – šv. Marijos katedra. Greta aikštės, pakilus į 26 m aukščio kalvą, nuo pilies sienų atsiveria kvapą gniaužianti miesto panorama. Išvykimas iš Udinės. Kelionė per Italiją, Austriją. Nakvynė viešbutyje.

8 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją (Čekiją), Lenkiją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Atstumas - Kelionės metu nuvažiuojama ~ 4200 km.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė autobusu (WC, karštas vanduo, garso-vaizdo aparatūra), 7 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais, 5 vakarienės Italijoje, kelionės vadovo paslaugos, ekskursinė programa, kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų Grace, Italijoje paslaugos, plaukimas į Veneciją, plaukimas į Venecijos Lagūnos salas, įvažiavimo mokestis į Veneciją.

Kurorto mokestis - 16Lt/asm.

*Dienos išvykos į Florenciją kaina ~ 45 EUR (susirinkus ne mažiau kaip 15 asmenų grupei – sezono metu kaina gali keistis).

MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 100 EUR. Priemoka už vienvietį kambarį nuo 400 Lt.

Papildoma informacija

Galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Pasas / asmens tapatybės kortelė, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Daugelis valstybių reikalauja, kad turisto pasas / asmens tapatybės kortelė galiotų ne trumpiau kaip 3 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

Vykstant į kelionę rekomenduojama turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė.

Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Turėti valiutos tų šalių per kurias vykstama.

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdama į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Turėti maudymosi kostiumėlį, rankšluostį.

P.S. Į bažnyčias apnuogintais pečiais ir mūvint šortus neįleidžiama.