«

GRACAS – VENECIJA – BURANAS – MURANAS – PADUVA – ORVIETA – TAORMINA – ETNOS UGNIKALNIS - SIRAKŪZAI – MALTA – AGRIGENTAS – MONREALĖ – PALERMAS - MATERA – URBINA – RAVENA – FERARA

 

Kelionės programa

1 DIENA. Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją (Čekiją) su trumpais sustojimais poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Austriją. Atvykimas į Štirijos sostinę – Gracą, įsikūrusį abipus Mur upės. Ekskursija po miestą: gotikinė miesto katedra, Burgas – buvusi tvirtovė, dabar čia posėdžiauja Štirijos žemės vyriausybė, imperatoriaus Ferdinando II mauzoliejus, Arsenalas, Landhauzas – dabartiniai Štirijos žemės parlamento rūmai, Pilies kalnas – buvusi imperatoriaus rezidencija, varpinės ir laikrodžio bokštai. Išvykimas iš Graco. Kelionė per Austriją, Italiją. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA. Pusryčiai. Atvykimas į Veneciją – unikalų savo padėtimi miestą pasaulyje. Aplankome Venecijos lagūnos salas: Burano salą – buvusį žvejų kaimelį su spalvingais namais ir pakrypusia varpine, stiklo dirbiniais garsėjančią Murano salą. Apžvalginė ekskursija po Veneciją: šurmuliuojanti Šv.Morkaus aikštė, bažnytinės ir politinės valdžios simbolis – puošnioji bizantinė evangelisto Šv.Morkaus bazilika su garsiuoju Aukso altoriumi, varpinė, buvusios valstybės valdovų iškilioji rezidencija – Dožų rūmai, Rialto tiltas ir nuo jo atsiveriantys nuostabūs Didžiojo kanalo vaizdai, Venecijos gatvelių ir kanalų labirintai, tiltai. Laisvas laikas, kurio metu siūlome romantišką pasiplaukiojimą gondolomis Venecijos kanalais. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA. Pusryčiai. Išvykimas į Paduvą – šv. Antano miestą. šv. Antano bazilika – įspūdinga šventovė, iškilusi ant Šv. Antano Paduviečio kapo: Donatelo sukurtas Didysis altorius su Šv. Antano stebuklų scenomis, šventojo palaikų, relikvijų ir kt. koplyčios. Kelionė į Orvietą– garsų savo Duomo – viena didingiausių Italijoje romaninio – gotikinio stiliaus katedrų, kur saugomos Eucharistijos stebuklo relikvijos. Kelionė į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

5 DIENA. Pusryčiai. Išvykimas į Siciliją. „Italija žemėlapiuose panaši į aulinį batą, spiriantį akmenį. Tačiau ji niekada jo nenuspirtų, nes tas akmuo – tikras aukso grynuolis. Tai Sicilija – didžiausia Viduržemio jūros sala”.Kelionė link piečiausios Apeninų pusiasalio dalies per Lacijų, Kampaniją, Bazilikatą ir Kalabriją. Kėlimasis per Mesinos sąsiaurį, jungiantį Tirėnų ir Jonijos jūras. Vakare atvykimas į Taorminą – geriausią Sicilijos kurortą prie Jonijos jūros. Pažintis su senuoju Taorminos miestu: antikinis graikų teatras (III a. pr. Kr), įvairių stilių XIII – XVII a. katedra, Korvajos rūmai, kur posėdžiaudavęs Sicilijos parlamentas. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

6 DIENA. Pusryčiai. Kelionė prie Etnos ugnikalnio – aukščiausio Europos ir vieno didžiausio pasaulyje veikiančio ugnikalnio, kurio aukštis nuolat kinta. Galimybė keltuvu ir visureigiais pakilti iki kalno viršūnės: lavos ir pelenų laukai, alsuojantys krateriai... Išvykimas į Sirakūzus – vieną garsiausių antikinės kultūros centrų, galingiausią senovės graikų užjūrio koloniją. Būtent šiame mieste III a. pr. Kr. matematikas Archimedas atrado pagrindinį hidrostatinį dėsnį ir nuogas išbėgo į gatvę, šaukdamas “Eureka”. Apžvalginė ekskursija: miesto katedros aikštė, archeologinis parkas su gerai išlikusiu kalvos šlaite iškaltu graikų teatru (V a. pr. Kr.), Rojaus latomija su Dionisijaus ausimi. Eurialo pilis – svarbiausias išlikęs senovės graikų gynybinis įtvirtinimas. Kelionė link Pozzalo. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

7 DIENA. Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba *mokama dienos išvyka į Maltą. Malta - tai lobių sala arba tiesiog muziejus po atviru dangumi. Nuo senų laikų savo įtaką čia stengėsi plėsti įvairios tautos, nes kontroliuoti Maltos salyną - tai valdyti visą Viduržemio jūros regioną. Saloje šeimininkavo finikiečiai, romėnai, arabai, normadai, ispanai. XVI amžiuje saloje įsiviešpatavo Šv. Jono (Maltos) riterių ordinas, atnešęs į salą savo kultūrą bei tradicijas. Vykstate į senąją salos sostinę – Mdiną, dar vadinamą „tyliuoju miestu“, todėl, kad jos siauromis viduramžių gatvėmis beveik nevažinėja automobiliai. Tai vienas geriausiai išlikusių Europos senovinių miestelių. Viduramžių statiniai stovi greta puošnių barokinės architektūros statinių, siauras gatveles šešėlyje slepia puošnūs Maltos kilmingųjų rūmai. Nuo skardžio grožitės atsiveriančia pasakiška panorama. Pažintis su šalies sostine, miestu – tvirtove Valeta: Šv. Elmo fortas, miesto vartai, įtvirtinimai ir bastionai, Šv. Jono katedra, Ordino didžiųjų magistrų rūmai, Šv. Povilo bažnyčia. Grįžimas į Siciliją. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

8 DIENA. Pusryčiai. Kelionė į Agrigentą. Lankymasis įspūdingiausiame Sicilijoje antikinės architektūros komplekse – Šventyklų slėnyje: Heros šventykla su išlikusiu aukojimo altoriumi, didinga Dzeuso šventykla, garsėjusi visame graikų pasaulyje, puikiai išlikusi Santarvės šventykla, kadangi VI a. buvo paversta krikščionių bažnyčia, dar senesnė Heraklio šventykla ir kiti sanktuarijai. Atvykimas į nedidelį miestelį šalia Palermo – Monrealę: pažintis su nuostabiausia Italijoje normanine Santa Maria La Nuova katedra (1174 m.). Čia puikiai dera gotikinės langų rozetės ir smailiaarkiai arabiški langeliai, XII – XIIIa. mozaikos Biblijos temomis ir puošniausias bei turtingiausias iš visų romaniškųjų katedrų vidinis kiemas. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

9 DIENA. Pusryčiai. Sicilijos sostinė – Palermas. Apžvalginė ekskursija mieste: Naujieji vartai – renesansinis paminklas Karolio V apsilankymui Palerme, Karališkieji normanų rūmai, daugiau nei šešeto amžių kūrinys – miesto katedra, su porfyro sarkofaguose besiilsinčiais normanų karaliais, Pretorijos aikštė su monumentaliu manieristiniu fontanu, San Cataldo šventovė - XII a. islamo ir normanų stilių mišinys. Išvykimas į Mesiną, kėlimasis per Mesinos sąsiaurį į Redžio Kalabriją. Kelionė link Materos. Nakvynė viešbutyje.

10 DIENA. Pusryčiai. Per Bazilikatos regioną vykstame į unikalų miestą uolose – Materą, kur buvo kuriama daug filmų Biblijos tema, vienas iš jų „Kristaus kančia“. Nusikeliame į praeitį ir pasivaikštome senajame – sassi rajone, kuriame žmonės gyveno jau akmens amžiuje. Viskas išskaptuota uolose: aikštės, šuliniai, namai, bažnyčios, net prabangūs rūmai.VIII-XIIIa. olose glausdavosi vienuoliai iš Bizantijos imperijos. Kai kurie Materos olų būstai virto gana dideliais rūmais ir vienuolynais. Išvykimas iš Materos. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

11 DIENA. Pusryčiai. Atvykimas į Urbiną – Raffaello ir Bramante gimtinę. Casa Natale di Raffaelo – gimtieji Raffaelo rūmai. Gražiausi Italijoje renesansiniai rūmai Palazzo Ducale. Markės meno galerija (P.della Francesca, L.Laurana, Raffaelo darbai). Išvykimas į Raveną. Ravena – Vakarų Romos imperijos sostinė V a. Ankstyvosios krikščionybės paminklai: San Vitale bažnyčia (526-547 m.), Galla Placidia mauzoliejus (430 m.), Neoniano krikštykla (V a.), degli Ariani krikštykla (V a.), Sant Apollinare Nuova bažnyčia (V a). Dantės kapas. Išvykimas iš Ravenos. Kelionė į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

12 DIENA. Pusryčiai. Išvykimas į Ferarą. Ferara – vienas didingiausių Emilijos Romanijos srities įtvirtintų miestų. Castello Estense – D‘Este dinastijos pilis, apjuosta griovių, su bokštais ir dantytomis sienomis. XII a. romaninė – gotikinė katedra, Katedros muziejus. Laisvas laikas. Išvykimas iš Feraros. Kelionė per Italiją, Austriją. Nakvynė viešbutyje.

13 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją (Čekiją), Lenkiją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Atstumas - Kelionės metu nuvažiuojama ~ 8000 km.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė autobusu (WC, karštas vanduo, garso-vaizdo aparatūra), 12 nakvynių viešbučiuose su pusryčiais, 9 vakarienės Italijoje ir Sicilijoje, keltų bilietai į Siciliją ir atgal, kelionės vadovo paslaugos, ekskursinė programa, kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, bilietai į mokamus objektus, papildomos paslaugos, vietinių gidų paslaugos Grace, Venecijoje, Sicilioje, plaukimas į Veneciją ir lagūnos salas, įvažiavimo mokestis į Veneciją.

* Dienos išvyka į Maltą (organizuojama susirinkus ne mažiau 20 žmonių grupei. Kaina ~ 450,00 Lt. Pasikeitus keltų bilietų kainai, keltų grafikui – ekskursijos kaina ir diena gali kisti).

MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 150 – 200 EUR.  

Priemoka už vienvietį kambarį nuo 650 Lt (188 EU)

Papildoma informacija

galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Pasas / asmens tapatybės kortelė, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Daugelis valstybių reikalauja, kad turisto pasas / asmens tapatybės kortelė galiotų ne trumpiau kaip 3 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

Vykstant į kelionę rekomenduojama turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė.

Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Turėti valiutos tų šalių per kurias vykstama.

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdama į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, eiliškumas, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Turėti maudymosi kostiumėlį, rankšluostį.

P.S. Į bažnyčias apnuogintais pečiais ir mūvint šortus neįleidžiama.