«

ZALCBURGAS – GARDOS EŽERAS – SIRMIONE – PIZA- VOLTERA – SAN GIMIGNANO – MONTERIGGIONI – SIENA – ELBOS SALA – KJANTI VYNO REGIONAS – ARECAS – CORTONA – LUKA – FLORENCIJA – FERARA - PADUVA

4 nakvynės su pusryčiais ir vakarienėmis kurorte prie Tirėnų jūros

Kelionės programa

1 DIENA. Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Austriją. Atvykimas į Zalcburgą – vieną gražiausių pasaulio miestų, klasikinės muzikos gerbėjų Meką. Pažintis su Mocarto miestu: Mirabelės sodas, skendintis gėlėse ir vešlioje žalumoje, nykštukų parkas, vyskupų rūmai. Pasivaikščiojimas viena gražiausių Europos senamiesčio gatvių - „Getreidegasse“. Čia žvilgsnį patraukia ne tik originalios iškabos, išlikusios ant senųjų namų dar nuo XVI amžiaus, bet ir jaukūs vidiniai kiemeliai. Mocarto namas – muziejus, miesto Katedra (pastatyta ankstyvojo baroko stiliumi), paminklas Mocartui. Šv.Petro vienuolyno kompleksas su bažnyčia, kapinaitėmis ir katakombomis. Miesto pilis – didžiausia išlikusi Europoje tvirtovė. Nepakartojama miesto ir jį supančių Alpių kalnų panorama nuo tvirtovės sienų. Išvykimas iš Zalcburgo. Kelionė per Austriją, Italiją. Nakvynė viešbutyje.

     

3 DIENA. Pusryčiai. Kelionė prie Gardos ežero – didžiausio Italijos ežero ir nuostabaus gamtos kampelio. Atvykimas į žavų viduramžišką Sirmione miestelį, įsikūrusį viename iš Gardos ežero pusiasalių. Apiplaukimas laiveliu aplink Sirmione pusiasalį. Pažintis su miesteliu: Skaligerių, valdžiusių Gardą XIII a. pilis, romėnų epochos vilos - Katulos grotos - liekanos, nuostabi Gardos ežero ir Alpių panorama. Laisvas laikas, kurio metu galima išbandyti Gardos ežero gaivą ar paklaidžioti romantiškomis kurorto gatvelėmis. Kelionė į Pizą (UNESCO pasaulio paveldas): lankymasis dermės ir harmonijos komplekse – Campo dei Miracoli (įspūdingiausia Toskanoje romaninė katedra, romaninė-gotikinė krikštykla, cilindrinis svyrantis bokštas su atviromis romaninėmis arkadomis). Išvykimas į kurortą prie Tirėnų jūros. Apgyvendinimas viešbutyje. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

     

4 DIENA. Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba nemokama dienos išvyka į Volterą – San Džiminjaną – Monteridžionį - Sieną. Kelionė į Volterą. Kaip dauguma etruskų miestų, Voltera pastatyta ant aukštos plynaukštės, nuo kurios puikiai matyti aplinkinės kalvos. Pažintis su senuoju etruskų miestu: Piazza del Priori aikštė, Palazzo dei Priori rūmai – seniausi valdžios rūmai Toskanoje, katedra. Išvykimas į San Džiminjaną (UNESCO pasaulio paveldas) – 13-os bokštų miestą, iškilusį pagrindiniame maldininkų kelyje iš Šiaurės Europos į Romą. Šiandien lankytojai įleidžiami tik į vieną bokštą – Torre Grossa, nuo jo atsiveria ne tik rusvų miesto stogų vaizdas, bet ir Toskanos kraštovaizdžio ir Elsos upės slėnio grožis. Aplankysime XI a. Kolegiatos bažnyčią, kurios interjere puikuojasi garsioji Bartolo di Fredio freska „Pasaulio sukūrimas“, pasivaikščiosime jaukiomis viduramžiškomis gatvelėmis, kuriose gausu įvairių parduotuvių, mažų restoranėlių. Vykstame į didijį Toskanos miestą Sieną. Pakeliui aplankome dar vieną viduramžišką aukštumų perlą – Monteridžionį, iškilusį XIIIa. pradžioje. Kaimelyje išlikusios gynybinės sienos ir keturiolika įtvirtintų bokštų. Vietinės gamybos vyno Castello di Monteriggioni ragavimas. Atvykimas į Sieną (UNESCO pasaulio paveldas). Pagrindinės įžymybės susitelkę siaurų gatvelių labirintuose. Aplankome Piazza del Campo - vieną didingiausių Europoje viduramžių aikščių. Ji užima buvusio romėnų forumo vietą. Aplink gausybė rūmų (Palazzo Pubblico, Palazzio Piccolomini ir kt.), puošnių pastatų. Kalvotame Sienos horizonte dominuoja Duomo (katedra), vienas didingiausių gotikinės architektūros statinių Sienoje, krikštykla... Išvykimas iš Sienos. Vakare grįžimas į kurortą prie Tirėnų jūros. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

     

5 DIENA. Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba mokama dienos išvyka į Elbos salą*.

Vykstame į Piombino uostą ir plaukiame laivu į Elbos salą. Elba – trečia pagal dydį sala Italijoje (224 km2.), nutolusi nuo kranto apie 10 kilometrų. Elbos pakrantės ilgis – 147 km. Sala nuo seno garsėja savo grožiu ir gamtos įvairove. Viena sena legenda apie Elbos ir kitų Toskanos salų atsiradimą pasakoja: grožio deivė Venera keliavo debesimis ir pametė savo nuostabius karolius su 6 akmenukais. Iš jūron nukritusių akmenukų iškilo 6 salos. Didžiausias ir gražiausias akmenukas suformavo Elbą. Iš tiesų, visoje Viduržemio jūroje nėra kitos salos, kurioje rastume 1000m. aukščio granitinių kalnų ir pačias įdomiausias mineralų zonas visoje Europoje. Salos kraštovaizdis labai įvairus. Vakarinėje pakrantėje driekiasi įspūdingi smėlio paplūdimiai, tinkantys visoms vandens sporto rūšims, o salos kalvų šlaitai apaugę begalę metų skaičiuojančiomis alyvmedžių giraitėmis ir vešliais vynuogynais. Aukščiausia salos viršūnė – Monte Kapane - kalnas iškilęs 1019 m.virš jūros lygio, nuo kurio atsiveria nuostabūs panoraminiai Italijos vaizdai: galima grožėtis Korsikos, Montekristo, Pianozos salomis. Elbą išgarsino žymusis prancūzų karvedys Napoleonas Bonapartas, kuris 1814m. pralaimėjęs karą su Šeštąja antiprancūziškąja koalicija, šioje saloje praleido devynis mėnesius.

Atplaukiame į Portoferajo uostą - didžiausią salos miestą, iš trijų pusių skalaujamą jūros. Pasivaikštome senamiestyje, aplankome Napoleono namą-muziejų. San Martine aplankome imperatoriaus vasaros rezidenciją. Vykstame į aukščiausią salos vietą Monte Kapane. Keltuvu pasikėlę į kalną, apžvelgiame visą Elbos salą. Esant galimybei, vykstame pas vyndarį degustuoti vietinio salos vyno arba savito skonio limončino likerio. Pageidaujantys gali paragauti tradicinio Elbos žuvies troškinio kačiuko (cacciucco). Vakare grįžtate į žemyninę Italiją, į kurortą prie Tirėnų jūros. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.
 

     

6 DIENA. Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba nemokama dienos išvyka į Kjanti vyno regioną ir Areco bei Kortonos mietelius.

Kelionė į vieną seniausių Toskanos aukštumų miestelių – Kortoną. Kortoną įkūrė du etruskai ant 600m aukščio kalvos. Viduramžiais jis buvo toks galingas, kad vienas atsilaikydavo prieš Sieną ir Arecą. Ekskursija po miestelį: Piazza Signorelli aikštė, Palazzo Comunale rūmai, Respublikos aikštė, šv. Pranciškaus bažnyčia, Katedra, miesto siena, nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas į miestą ir jį supančias kalvas. Laisvas laikas, kurio metu siūlome pasivaikščioti pagrindine Kortonos gatve – Via Nacionale, pasėdėti vienoje iš jaukių šios gatvės kavinių, išgerti puodelį kavos, ar tiesiog stebėti vietinius gyventojus. Išvykimas į Areco. Ekskursija po miestą: šv.Pranciškaus bažnyčia, joje yra vienas didingiausių Italijos šedevrų Piero della Francesca freskų ciklas „Tikrojo kryžiaus legenda“ (1452-1466). Pieve di Santa Maria bažnyčia - didžiausia Toskanos romaninė bažnyčia su didingu altoriumi, Piazza Grande aikštė arba Giorgio Vasari aikštė – viena gražiausių ir scenografiškiausių Italijos aikščių (čia buvo filmuojama Roberto Benigni kino juosta „Gyvenimas yra gražus“), kurios pakraščiuose stovi Vazario suprojektuota arkada, senieji tribunolo rūmai. Miesto katedra garsėjanti XVI a. vitražais, dailininko Giorgio Vasari ir poeto Petrarkos gimtieji namai, „Tofano“ šulinys, minimas rašytojo Džovani Bokačio knygoje „Dekameronas“. Išvykimas iš Areco. Kelionė į Kjanti vyno regioną. Čia jūsų laukia banguojančios kalvos ir vynuogynai, balti žvyrkeliai, tylūs kaimeliai, romaninės koplyčios, tyla ir ramybė. Atvykstame į Greve in Kjanti miestelį, kuris vadinamas vartais į Kjanti regioną. Miesto centras su trikampe turgaus aikšte, kurios pakraštyje esančiose parduotuvėlėse galima paragauti ir nusipirkti alyvuogių aliejaus, senoji Falomi mėsinė, Bottega dell‘Artigianato (amatų parduotuvė). Lankome vieną iš vyno ūkių, kuriame gaminamas garsusis Kjanti vynas. Apžiūrime besidriekiančius vynuogynus, vėliau ūkio šeimininkas papasakos vyno gamybos istoriją, aprodys vyno rūsius, o visą apsilankymą vyno ūkyje vainikuos subtilaus skonio Kjanti vyno ragavimas. Vakare grįžimas į kurortą prie Tirėnų jūros. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

     

7 DIENA. Pusryčiai. Išvykimas iš kurorto. Kelionė į Luką. Ramios Lukos gatvės vingiuoja tarp viduramžiškų pastatų. Už posūkių netikėtai atsiveria bažnyčios, nedidelės aikštės ir kiti ilgaamžės miesto istorijos liudininkai. Luka – buvusi Romos kolonija, įkurta 180 m. pr. Kr. Tai miestas, kuriame gimė operų kompozitorius Džiakomas Pučinis. Pažintis su senamiesčiu: žymiausias miesto statinys – XIa. šv. Martyno katedra, Piazza del Anfiteatro aikštė – primenanti romėnų laikų amfiteatrą, o namų fasaduose esančios arkos simbolizuoja vartus, pro kuriuos kadaise gladiatoriai ir žvėrys patekdavo į areną, D.Pučinio namas – muziejus, San Michele bažnyčia, pastatyta buvusio romėnų forumo vietoje. Kelionė į Renesanso kultūros lopšį – Florenciją (UNESCO pasaulio paveldas). Ekskursija po puikiai išlikusį viduramžišką miestą: šv. Kryžiaus bažnyčia, kur palaidotas Galilėjus, Mikelandželas, Makiavelis ir kt., stulbinančio dydžio ir išorės dekoro Santa Maria del Fiore katedra, Džoto varpinė – žmogaus amatų enciklopedija, krikštykla su nepaprasto grožio durimis, Mikelandželo pavadintomis “Rojaus vartais”, viduramžiškai santūri ir didinga Sinjorijos aikštė, seniausias mieste Vekjo tiltas (XIV a.) su juvelyrinių dirbinių krautuvėlėmis ir paminklų auksakalių tėvui – B.Čelini. Laisvas laikas. Išvykimas iš Florencijos, kelionė per Italiją. Nakvynė viešbutyje.

     

8 DIENA. Pusryčiai. Išvykimas į Ferarą. Ferara (UNESCO pasaulio paveldas) – vienas didingiausių Emilijos Romanijos srities miestų. Castello Estense – D‘Este dinastijos pilis, apjuosta griovių, su bokštais ir dantytomis sienomis, viduramžių rūmai, XIIa. romaninė – gotikinė katedra. Išvykimas į Paduvą – šv. Antano miestą. šv. Antano bazilika – įspūdinga šventovė, iškilusi ant šv. Antano Paduviečio kapo: Donatelo sukurtas Didysis altorius su šv. Antano stebuklų scenomis, šventojo palaikų, relikvijų ir kt. koplyčios. Išvykimas iš Paduvos. Kelionė per Italiją, Austriją, Slovakiją (Čekiją). Vėlai vakare atvykimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

     

9 DIENA.Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją (Čekiją), Lenkiją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Atstumas - Kelionės metu nuvažiuojama ~ 5800 km

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė autobusu (WC, karštas vanduo, garso-vaizdo aparatūra), 8 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais, iš jų 4 nakvynės prie Tirėnų jūros su pusryčiais ir vakarienėmis, kelionės vadovo paslaugos, ekskursinė programa, kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Bilietai į mokamus objektus, papildomos paslaugos, vietinių gidų paslaugos Florencijoje, Pizoje, Sienoje.

* Dienos išvyka į Elbos salą ~ 45 EUR asmeniui (susirinkus ne mažiau kaip 15 asmenų grupei – sezono metu kaina gali keistis).

* Itališkų vynų degustacija ~10-15 EUR asmeniui.

MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~130 – 190 EUR.

Papildoma informacija

Galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Pasas /asmens tapatybės kortelė, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Daugelis valstybių reikalauja, kad turisto pasas/ asmens tapatybės kortelė galiotų ne trumpiau kaip 3 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

Vykstant į kelionę rekomenduojama turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė.

Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdama į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Turėti maudymosi kostiumėlį, rankšluostį.

P.S. Į bažnyčias apnuogintais pečiais ir mūvint šortus neįleidžiama.